Kocaeli'deki dev Hilton Otel'i işletiyorlar... Ever Otelcilikle ilgili yeni gelişme

Kocaeli’de Symbol AVM’nin hemen yanı başında yer alan beş yıldızlı Hampton By Hilton otelini işleten Ever Otelcilik, Ağustos ayının başında konkordato ilan etmişti. Konkordato talep eden Ever Otelcilik’e geçici komiserler atanmıştı.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

HAMPTON BY HİLTON’U İŞLETİYORLARDI

Türkiye çapında büyük işler yapan, ilimizde ise Symboll AVM’nin arkasındaki Hampton By Hilton’u işleten dev otelcilik firması da Ever Otelcilik, ağustos ayında konkordato ilan etti.
Ever Otelcilik adıyla ülke genelinde turizm ve otelcilik alanında önemli faaliyetleri olan firma, borçlarını ödeyemez duruma gelmiş ve konkordato istemişti.

ÜÇ AY DAHA

Ever Otelcilik’in bu konkordato talebi mahkeme tarafından uygun görülmüştü. Bugün ise Ever Otelcilikle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Mahkeme, Ever Otelcilik’e verilen konkordatoyu üç ay süreyle uzattı.

O KARAR

Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:
“Mahkememizce 26/09/2019 tarih ve 2018/378 esas sayılı kararla
1-Konkordato talep eden EVER İSTANBUL ASYA OTELCİLİK TURİZM TİCARET AŞ, EVER İSTANBUL AVRUPA OTELCİLİK TURİZM TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, EVER KOCAELİ OTELCİLİK TURİZM TİCARET AŞ ve EVER TURİZM İNŞAAT PAZARLAMA A.Ş. Şirketleri hakkında verilen 19/10/2018 tarihli ve 2018/378 E. Sayılı kesin mühlet kararının İİK 289/5. maddesi gereğince kesin mühletin dolduğu tarihten itibaren 3 AY UZATILMASINA,
2-İİK 288. Maddesi gereğince uzatma kararının ilanına ve ilgili yerlere BİLDİRİLMESİNE, karar verildiği ilan olunur.”

09 Ekim 2019 - Ekonomi

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.




Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?