İşte fiyatı... Gölcük Final Okulunun binası icradan satılık

Gölcük Final Okullarının sahibi Metin San'ın piyasa milyonlarca borç takıp kaçmasının ardından Gölcük Final Okulları icradan satışa çıkarıldı.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

YURT DIŞINA KAÇTI

Gölcüklü iş adamı Metin San, bir gece ansızın ortalardan kayboldu. Gölcük'te esnaflara yaklaşık 20 milyon lira değerinde borç takıp kayıplara karışan Metin San, hala Türkiye'ye dönmedi. Metin San kendisi kaçtıktan yaklaşık bir ay sonra ailesini de yurt dışına kaçırmıştı.

NEREDE OLDUĞU BELLİ DEĞİL

Gölcük Final Okulları da bu süreçte çok zorlu günler geçirdi. Binlerce insan mağdur edildi. Metin San yurt dışında keyif çatarken ortağı bütün sıkıntılarla ilgilenmek zorunda kaldı. Ortağını da yarı yolda bırakan Metin San hala nerede olduğu bilinmiyor.

FİYATI

İşte Gölcük'teki Final Okullarının 6 katlı dev binası Gölcük İcra Dairesi tarafından satışa çıkarıldı. Bina için istenen fiyat ise tam 7 milyon 500 bin TL. Dev okul binasının satışı ise 28 Kasım tarihinde Gölcük Adalet Sarayındaki icra müdürlüğünde gerçekleştirilecek. 

İŞTE O İLAN

İcradan satış ilanında şu bilgilere yer verildi:
"Kocaeli ili Gölcük İlçesi 530 ada 1 Parsel Hisareyn mahallesi/köyünde bulunan Taşınmaz Kocaeli Büyükşehir belediyesinin ve Gölcük belediyesinin imar planı sınırları içindedir.Taşınmaz Karaköprü kavşağından 2 km güney istikametinde, Hisareyn merkezinde 500 m kuzey-doğu istikametinde yer almaktadır. Taşınmaz tapu kaydında her ne kadar arsa vasfında görünse de, keşif tarihinde taşınmaz üzerinde bodrum kat + 4 normal kat + çatı katı olmak üzere toplamda 6 katlı özel bir okul tespit edilmiştir. Okul hem içeriden gezilmiş hem de ruhsata esas arşiv dosyasında yapılan incelemeler neticesinde 760 m2 oturum alanı üzerinde inşa edildiği tespit edilmiştir.

TÜM BİLGİLER


Bodrum Kat; 5 adet laboratuvar, 1 adet kütüphane, 1 adet hizmetli odası, 1 adet revir, 1 adet arşiv, 1 bay WC ve 1 adet bayan WC olmak üzere 760 m2 alana sahiptir. Ancak keşif tarihinde söz konusu bodrum kata çeşitli sebeplerden su girdiği tarafımızca tespit edilmiştir.
Zemin kat; söz konusu kata girildiğinde oldukça ferah ve şık dekore edilen bir avlu karşılamaktadır Girişte sağda danışma bankosu, hemen karşıda idari bölüm yer almaktadır. Söz konusu zemin katta, 2 adet bay ve bayan WC, 5 adet ana sınıfı, 1 adet ana sınıfı mutfağı, 1 adet Öğretmenler odası, 1 adet Müdür odası, 1 adet Rehberlik odası, 1 adet öğrenci işleri odası olmak üzere 760 m2 alana sahiptir.

BİNAYLA İLGİLİ DETAYLAR


1-2-3 Normal Katlar; 12 adet ilkokul dersliği, 1 adet ofis, 1 adet veli görüşme odası, 1 adet müdür yardımcısı odası olmak üzere 760 m2 alana sahiptirler.Çatı Piyesi katı; söz konusu bu kat her ne kadar projesinde 4 adet derslik, 1 adet WC, 1 adet kurucu odası, 1 adet yemekhane ve 2 adet büyük teras olmak üzere 810 m2 olarak projelendirilse de, keşif tarihinde söz konusu çatı piyesinin üstünün çelik makas taşıyıcılığında sandviç panel ile kapatıldığı ancak projesinde planlandığı gibi değil de, zemine koruma betonunun (şap)atılıp bu halde bırakıldığı içeride herhangi bir bölme işleminin olmadığı tespit edilmiştir .Söz konusu okulda keşif tarihinde eğitim faaliyetinin hali hazırda devam ettiği, içerisinde öğrencilerinin olduğu, bodrum kat ve çatı piyesi haricinde diğer katların oldukça bakımlı olduğu, okul içerisinde asansör sistemin olduğu, Yemekhane ve mutfağının işler vaziyette olduğu tarafımızca tespit edilmiştir. Taşınmaz civarında yapılaşma keşif tarihinde seyrek olsa da, yakınında buluna sitelerden görüldüğü üzere yakın zamanda taşınmaz etrafının iskan edilen yapılarla çevrileceği tahmin edilmektedir. Taşınmaz Hisareyn Merkezine giden ana yollardan bir tanesi olan Çoruh caddesine cephe olduğundan Belediyenin sağlamış olduğu her türlü hizmetten son derece hızlı yararlanabileceği düşünülmektedir. Taşınmazın IV-A grubu yapı sınıfında yer almakta olup tamamı 4.610.m2 kullanım alanına sahiptir.Taşınmazın geniş evsafı bilirkişi raporunda mevcuttur.

03 Ekim 2019 - Ekonomi

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

En Ağır Şekilde Nuri - Hemen haLLadeyimM diyeceksinizzZ ama final

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 03 Ekim 22:38
03

Totoş Metin San - Adi Metin okul inşaatı bile katakulle orda bir sürü çocuk var siz okul çöküp altında kalsanız birleyen değil başşak enkaz gökan enkaz Seda enkaz

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 03 Ekim 16:13
02

Ertoş Gökan Seda Zeyno - Nereye kaçarsa kaçsın hiiiiiç farketmez dünya büyük olduğu kadar Küçüüüüük sancık Şancık

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 03 Ekim 15:37
01

Cellados Hollandagleri - Metin SAN yaptıklarının bedelini ödeyeceksiniz Ortağı başşşak aynı tokatçı Gökan Ramiz Ertan Seda Zeyno uggIr

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 03 Ekim 15:34
04

Bedelini Ödeyecek San - @Cellados Hollandagleri 01 nolu yoruma cevabı: Yani o kadar kişiyi dolandırıp hele tanıdığım biri var hayatta alacağından vazgeçmez piyangodan para çıksa bile Amsterdam hiiiç fark yapmaz

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 03 Ekim 18:33Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?