Cezmi Çiçek dediğini yaptı. Şikayetçi oldu

Gazetecilik adı altında şantajcılık yapan malum şahsa tepkiler dinmiyor. İş adamı Cezmi Çiçek de bugün Kocaeli Adliyesine giderek şikayetçi oldu

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

AÇIKLAMIŞTI

Vadi Besicilik’in sahibi ve Gürpınar Su’yun ortaklarından iş adamı Cezmi Çiçek dün Umuttepe’de bulunan sahibi olduğu Günebakan Kız Öğrenci Yurdunda gazetecilerle bir araya gelmiş, “gazetecilik” adı altında herkese şantaj yapan malum şahıstan şikayetçi olacağını açıklamıştı.

BİLGİ SUNMAK İSTİYORUM

Cezmi Çiçek dediğini yaptı ve bugün Kocaeli Adliyesine gitti. Malum şantajcının halen Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ davasına müdahil olma talebini iletti. Mahkemeye bilgi sunmak istediğini söyleyen Çiçek dilekçesinde şunları yazdı:

OLAYLAR HAKKINDA

Yukarıda bilgileri verilen dosyada görülmekte olan kamu davasında zarar gören (mağdur) konumunda olmam ve dosyadaki yargılamaya konu olan olaylar ve mağduriyetim hakkında mahkemenize iletmek istediğim bilgiler sebebiyle ayrıca haklarımın korunması amacıyla müdahale bulunma mecburiyetim ortaya çıkmıştır.
Görülmekte olan kamu davasına müdahil olarak kabulüme karar verilmesini talep ederim.”

FETÖCÜ OLDUĞUNU İSPATLAMAK İSTİYORUM

Dilekçesini verdikten sonra adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan Cezmi Çiçek, "Güngör Arslan hakkında devam eden FETÖ davasına müdahil olmak istiyorum. Güngör Arslan'ın FETÖ'cü olduğunu ispatlamak ve yargıya anlatmak istiyorum. Ayrıca bu adam hakkında bugüne kadar yüzlerce dava açılmasına rağmen neden bugüne kadar sonuçlanmadı? Bu konuda CİMER'e yazılar yazacağız ve bu işin takipçisi olacağız. Geç gelen adalet, adalet değildir" ifadelerini kullandı.

NASIL KARAR VERECEK?

Mahkemenin söz konusu taleple ilgili olarak nasıl bir karar vereceği merak ediliyor. Bilindiği gibi nüfuz cüzdanındaki adı Hüdaverdi Çiçek olan Cezmi Çiçek günlük hayatta Cezmi adını kullanıyor.

25 Eylül 2019 - Asayiş

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?