Mehmet Kaçar: Konuşabilseydim, yazıklar olsun, diyecektim

CHP’de Körfez İlçe Danışma Kurulu da sona erdi. Sona erdi ama sosyal medyada yankıları devam ediyor

Busenur Küpeli
Busenur Küpeli Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

CHP’nin eski Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, Körfez İlçe Danışma Kurulu ile ilgili uzun bir yazı kaleme alındı. İlçe danışmada söz hakkı alamayan Kaçar, düşüncelerini şöyle özetledi:

AHLAKSIZ VE HUKUKSUZ ŞEKİLDE

Dün parti tüzüğü gereği, “Genel ve yerel seçimlerden sonra 2 ay içerisinde danışma kurulu toplantısı yapılır” kesin hükmü 6 ay sonra Körfez CHP kayyum heyeti tarafından gerçekleştirildi. Kongrede seçilmiş başkanı düşürmek için AKP’nin mutfağında hazırlanan komplo, CHP’nin kimi yetkilileri ve sorumluları tarafından hayata geçirilmek üzere, kimi ilçe yöneticilerine, işe girme, belediye meclis üyeliği gibi taleplerine evet diyerek organize edilerek ahlaksız ve hukuksuz bir şekilde istifa ettirildiler. Bu yetmez gibi toplu istifa ederek meşru ve seçilmiş yönetimi düşmesini sağlayan bu istifa eden 8 kişiden 6 tanesini il kurulu adeta ödüllendirerek yeniden ilçe yönetim kuruluna atadı.

SADECE YARIM GÜN

Bildiğiniz gibi 2.kez ilçe başkanı seçildiğimde geleceğe ilişkin hiçbir kariyer beklentisi içinde olmayacağım demiştim. 12 ilçe başkanı içinde en eski partili olmama rağmen hiçbir yere aday olmadım. Bizler kendimize Körfez Belediye Başkanlığını almayı hedef koymuş ve bu amaçla referandum öncesi başlayan ilçe genelinde taban ittifakının altyapısını oluşturmuştuk. Bunun ilk meyvesi olarak referandumda ilçemizi ilimizde en başarılı 3.ilçesi %46 oy aldık. Bu başarımıza dışardan hiç kimsenin maddi ve manevi emeği olmadı. Milletvekillerimiz ve il başkanımız referandum suresince her biri yarım gün ilçemizde oldular. Hiçbir çalışmamıza katılmadılar.

BİZ ÖN SEÇİM YAPACAKTIK

Parti örgütü ve emekçi kadınlarımız 60 bin el ilanı ve 20 bin stikır dağıttılar. Bizim bu başarımız akp’yi ve içimizdeki kimi yandaşlarını oldukça rahatsız ettiğini görüyorduk. Kimi vicdan yoksunları bu başarıyı engellemekte kararlıydılar. Biz düşürüldüğümüzde 2 değerli partilimiz belediye başkan adayı adaylık başvurusu yaptılar. Bilerek isteyerek körfezin adayı belirlenmedi. Biz görevde kalsaydık en erken adayını belirleyen CHP Derince örgütünden en az bir ay önce parti izni ile üyelerle resmi ön seçim yapacaktık. Eğer izin verilmez ise gayri resmi olarak yine üyelerle ön seçim yapacaktık. Ayrıca anlaştığımız piar şirketi ile 5 bin kişilik noter huzurunda bir anket ile içinde Sayın Salih Şirin ve başkalarında bulunduğu bir anket olacaktı ve herkes bu sonuca destek verecekti.

TAVŞAN ADAY

Maalesef önümüz kesildi. Aday olan iki değerli partilimizi uzunca bir süre oyaladılar. Çünkü ikisini de istemiyorlardı. Torbadan tavşan aday çıkarmaya karar vermişlerdi. Çıkaracakları tavşan adayı ikna için, adaylığı kabul etmesi için, seçim masrafları için parti yardımı sözü verdiler. Bunu ilçe genel merkeze raporladı. Unuttukları bir şey vardı, bu arkadaş ve körfezin bir diğer vazgeçilmez eski ilçe başkanı beraber çoktan iyi parti adayı ile çalışmaya başlamıştı. Gerçi orada da belediye meclisi 1.sira beklentileri karşılanmayınca ortada kalmışlardı. Tüm bunlar Körfez halkı ve basının önünde aleni yaşandı.

EN KÖTÜ DANIŞMA KURULU

Gelelim dün yapılan danışma kuruluna. Bu kayyum heyeti atandığında partimize küsmedik. Partinin tüm resmi törenlerine ve etkinliklerine katıldık. Dünkü toplantıya burada adlarını ayrıştırmaya neden olmamak için saymayacağım 21 arkadaşımla katıldık.1984’ten beri bir neferi olmaktan onur duyduğum kuruluşun ve kurtuluşun partisi CHP'nin en kötü danışma kuruluydu. İl başkanı, il kadın kolları başkanı, il disiplin kurulu üyesi ve 6 il kurulu üyesi bir diğer deyim ile il örgütü on kişilik katılım sağladı. Sanırım ilin atadığı yönetim olması nedeniyle en kalabalık katıldıkları ilçe danışma kurulu idi.

PM ÜYESİNDEN SONRA KONUŞAMAZSIN!

Seçilmiş meşru yönetimi düşüren ve adeta ödüllendirilerek tekrar ilçe yönetimine atanan vazgeçilmezler bu toplantıda yoktular. Çünkü seçimlerde görevlerini yerine getirmiş bir çoğu görevlerinden istifa etmişlerdi. Çıkardıkları tavsan adayları da toplantıda yoktu. Beş ilçe yöneticisi vardı. Kimse konuşmak istemedi. İlçe üyesi üç kişi söz aldı. Salonun bu hali benim gibi sanırım herkesi üzmüştür. PM üyemiz ve il kurulunda beraber görev yaptığım arkadaşım Haydar Akar beyden sonra kürsüye divan başkanı tarafından davet edildim. Bu sırada misafir olarak toplantıya katılan Gebze ilçe başkanının misafirliğe uygun olmayan yüksek sesle PM üyesinden sonra konuşamazsın çıkışı ile karşılaştım. Orada bir tartışmaya neden olmamak için ısrarcı olmadım. Çok üzüldüm seçilmiş meşru bir ilçe başkanı olarak kendince PM üyesine yaranmaya çalışan bir misafir ilçe başkanı ilçemde söz almamı engelledi.

ÖZÜR DİLEYECEĞİNİ SÖYLEDİ

Toplantı sonrası misafir ilçe başkanına çay içerken PM üyemizin de olduğu masada kendisinin parti tüzüğü ve yönetmenliğini okumasını, milletvekili ve PM üyelerine söz sırasına bakılmaksızın söz verilir, toplantıya devam edilir. Yani kongrelerin ve toplantıların son konuşmacısı değildir. Misafir ilçe başkanımız okuyacağını ve dediğim gibi ise benden özür dileyeceğini söyledi. Konuşma yapabilseydim, Körfez ilçeyi bu duruma düşürenlere yazıklar olsun diyecektim. Bu ilçeyi adaysız bırakanlara, boş salonlara mahkûm edenlere yazıklar olsun, ilçe örgütünü bu toplantılarda yalnız bırakanlara, partinin etkinliklerine katılmayanlara yazıklar olsun. Bana yapılanlardan ötürü kimseye kırgın değilim. Herkes ayıpları ile bir ömür beraber yaşayacaktır. Vicdanları rahat ise mesele yok. Üzgünüm. ÜŞÜMEK GİBİDİR İHANET. Sevgilerimle Mehmet KAÇAR CHP kurultay delegesi”

16 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Busenur Küpeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Bırakın - geçmişi şaibeli ilçe başkanı bir işe soyundu bunu yaparken körfezde ne kadar dönek soldan sağa sağdan sola geçen isim varsa topladı, fevzi canbazı satan demokratları topladı bizim saf chplilerde bunu yedi olay bundan ibaret bir daha uyanık olun ittifak genelde olur yerelde iyi parti ile ittifakı kesin.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 18:06
05

proje - @Bırakın 04 nolu yoruma cevabı: bu yorumlar çok haklı herkese gösterin özellikle iyi partililere

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 23:08
03

Hediye - seçim sahilde cahit sürümün batık gemilerine karşı planlanan kaybetme senaryosu ile kaybedilmiştir. Chp'nin bir suçu yoktur. Malesef tongaya düşmüştür. Bu planda en büyük pay T.T.C (İYİ PARTİ danışman) ve E.A (Salih şirinin en yakını) bu iki ismindir. Özellikle iyi parti meclis üyelerinden alınan paralar nerededir? Paraları götüren bayan ve bu isimler iyi partiyi çete gibi yönetiyorlar şu an iyi parti değil sanki sürümler seçim bürosu.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 18:03
02

Necmi - Çok yazık oldu malesef kendi partisini sürümler aile şirketi gibi yöneten geçmişi şaibeli kirli başkan tarafından alınan seçim teslim edildi. Salih şirin seçimin kaybedilmesi için bir projeydi seçim nasıl kaybedilir deseler zaten salih şirinden başkası olamazdı çünkü chp seçmeninin oy vermeyeceği belliydi beni üzen sayın dağdeviren bu oyuna nasıl düştü.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 17:57
01

servet - doğru demiş mehmet kaçar geçmişi kirli iyi parti ilçe başkanı tarafından 2,5 yıl önceden belirlendi iyi partinin adayı ve chpde bu oyuna düştü.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 17:54Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?