Büyükşehire gelen ihbar şaşırttı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Whatsapp ihbar hattına düşen iguana ihbarı ekipleri harekete geçirdi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

İHBAR HATTINA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Whatsapp ihbar hattına gelen ihbar Ormanya Doğal Yaşam Parkı yetkililerini harekete geçirdi. Kozluk Mahallesinde ikamet eden bir vatandaşın Bahçemde büyük bir kertenkele var. Çocuklarım korkuyor ihbarı üzerine hemen harekete geçen ekip kertenkele sanılan iguanayı yakalayarak Ormanya Doğal Yaşam Parkında hizmet veren Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine getirdi.

WHATSAPP İHBARI HAREKETE GEÇİRDİ

Kozluk Mahallesi İnönü Caddesinde ikamet eden bir vatandaş Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Whatsapp ihbar hattına başvurarak yardım istedi. Bahçesinde 1 haftadır büyük bir kertenkelenin bulunduğunu ifade eden vatandaş çocuklarının korktuğunu belirterek Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yardım istedi. İhbarın ardından Büyükşehire bağlı Ormanya Doğal Yaşam Parkı yetkilileri harekete geçti.

İGUANA OLDUĞU BELİRLENDİ

İhbarın verildiği Kozluk Mahallesi İnönü Caddesine giden Ormanya Doğal Yaşam Parkı ekipleri vatandaşla iletişime geçerek evin bahçesinde arama başlattı. Bahçede yapılan aramayla ekip tarafından ağaçta yakalanan hayvanın iguana olduğu tespit edildi. Ekip tarafından yakalanarak kontrol altına alınan iguana Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine getirildi.

ORMANYA AİLESİNE KATILDI

Ormanyaya getirilen iguana ilk olarak Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine götürülerek veteriner hekimlere teslim edildi. Vitamin ve mineral takviyelerinin yapıldığı iguanaya özel bir rasyon beslenme programı oluşturuldu. Tedavilerinin ardından Ormanyada özel bir alan hazırlanan iguana sürüngen evine götürülerek Ormanya ailesine katıldı.

15 Eylül 2019 - Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?