Kocaelili o isim için Ekrem İmamoğlu’na mesaj yağdırdılar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSBAK A.Ş. Genel Müdürlüğüne Kocaeli’den tanıdık bir isim önerildi.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

MESAJ ATTILAR

Kocaeli Üniversitesi Öğretim üyesi Necmi Özdemir’in adı son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSBAK Genel Müdürlüğü için geçiyordu. KOÜ’de başarılı çalışmalarını sürdüren Necmi Özdemir’in göreve gelmesi için kulis yapanlar oldu. Hatta bazı kişiler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na WhatsApp üzerinden mesajlar da gönderdi. Ancak İSBAK Genel Müdürlüğüne Esat Temimhan getirildi.

KULİSE BAŞLADIK BİLE DEDİLER

Konuyla ilgili Necmi Özdemir bir teşekkür mesajı yayınlayarak şu ifadelere yer verdi:
“TEŞEKKÜRLER Hiç gündemimizde yok iken, eski mezun ve dostlarımızın İBB İSBAK Genel müdürü olmalısın Necmi Hoca... Biz kulise başladık bile. En iyisini yapacağınızdan emin olduğumuz girişimimizde; sakın! Bizi üzme de, Kırma da. Bunu yapmak senin zaten felsefene de uygun… Bilgi birikimine de uygun dediler.

MERAKLISI DEĞİLİM

Bazıları ise, kafalarına göre; Bir firmaya mı endekslemediler! Ünlü biriyle çıkar ilişkisini vardır yorumunu mu yapmadılar! Sen uğraşma, oraya atanacak hazır diyenler mi olmadı! Bulundukları ortamlarda, gereksiz gündem ve hava atma malzemesi yapanlar mı olmadı! Talebinizi ilgiliye ilettim paylaşımlarını bulunanlar mı olmadı! Yook arkadaşlar bu işin hastası da değilim. Meraklısı da değilim.

TALEBİMİZ OLMADI

Akıllı şehirlerle ilgili Türkiye’ de, 2018'de 81 il+53 ilçe ve yurt dışında da bugüne kadar 13 kenti belediye ve ilgili paydaşlar özelinde yakından izledim. Ve bu sistematik gidiş 2020'yi de kapsayacaktır. Sonuç: Bizim böyle bir talebimiz yoktu. Olması içinde kapıları aşındırmadık. Yaşam felsefemizi en iyi Kazım Koyuncu kelimelere dökmüştür. " Değişimi düşünüyorsan ona göre yaşarsın. Yürüyüşün farklı olur. Bakkala, manava başka türlü davranırsın. Bunun için sana kimse puan yazmaz tabii ama anlarlar. Orada birisi farklı yürüyordur. Sevgiyle ve Sağlıkla kalın.”

14 Eylül 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?