Şok gelişme! 262 Towers’a kayyum atandı

Bir süredir yaşanan “yetki” tartışması nedeniyle adeta kör düğüm haline gelen 262 Towers projesinde şok gelişme.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

ÜÇ AY BOYUNCA

İzmit’in prestij projelerinden biri olarak gösterilen 262 Towers projesini bilindiği gibi Suudi iş adamı Muhammet Al Kattan’a ait. Projenin yapımında Al Kattan’la birlikte hareket eden Burçin Şahin’in ani ayrılışından sonra Yusuf Öztürk ismi duyulmuş ve 262 Towers yaklaşık üç ay boyunca bu iş adamına verilmişti.

BREZİLYA BONOSU

Ancak geçen zaman içinde herhangi bir adım atılmadı. Muhammet Al Kattan’ın oğlu Abdulhamit Al Kattan geldi, projeye el koydu, “Biz tamamlayacağız” dedi. Ancak projenin sahibi olan Rekan İnşaat’ın yüzde 50 hissesi ve imza yetkisinin Brezilya bonosu karşılığında Yusuf Öztürk’e verildiği ifade edildi. Al Kattan bonolar için “sahte çıktı” ifadesini kullanırken, Öztürk konuyla ilgili olarak karşı tarafa hiçbir görüş yapmadı.

İNŞAAT MÜHÜRLENDİ

İki hafta önce yapı denetim firması projeden çekildiğini açıklarken, İzmit Belediyesi encümeni de kaçak çıkmalar nedeniyle 262 Towers’a 98 bin liralık ceza kesmiş, ayrıca inşaatı mühürlemişti. Projenin adeta kördüğüm olduğu bu dönemde mahkemeden önemli bir karar çıktı.

KAYYUMA GEÇTİ

Mahkemeye başvuran Al Kattan’ın avukatları, hisse devrine itiraz ederek projeye kayyum atanmasını istedi. Mahkeme bu talebi kabul etti. Mevcut durumda Yusuf Öztürk’te bulunan imza yetkisi, kararla kayyuma geçti.Bu kararla tıkanıklığın kısa süre içinde ortadan kalkması ve projenin bir şekilde ilerlemesi bekleniyor.

DAVA DEVAM EDİYOR

Bu arada Al Kattan’ın avukatlarının ortaklığın durdurulmasına ilişkin açtığı dava devam ediyor. Mahkeme şayet Al Kattan’ın “sahte” dediği Brezilya bonolarının “sahte” olduğuna karar verilirse, Yusuf Öztürk’ün proje ile irtibatı tamamen kesilmiş olacak.

# 262 TOWERS İLE İLİŞKİLİ:

12 Eylül 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?