9 başkan Diyarbakır annelerine gidiyor

Çocukları dağa kaçırılan Diyarbakırlı annelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eyleminde mağdur ve mahzun annelerin sayısı her geçen gün artarken, sivil toplum kuruluşları da eyleme destek veriyor

Büyütmek için resme tıklayın

YARIN

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekküllerini oluşturan 52 sivil toplum kuruluşunu temsilen 9 STK başkanı, yarın sabah uçakla Diyarbakır’a gidecek. Gündüz Diyarbakır annelerini ziyaret ederek desteklerini açıklayacak olan STK başkanları aynı gün gece yarısında ilimize dönmüş olacak.

İSİMLERİ

İlimizden Diyarbakır’a gidecek olan heyet içinde; Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Sabahattin Yamak, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Fevzi Utaş, Türkiye Gençlik Vakfı ( TÜGVA) İl Temsilcisi Muhammed Hanefi Akbulut, Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV) Başkanı Süleyman Mavuş, Umuttepe Cami Derneği Başkanı Abdullah Binbay, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Dr. Cengiz İpek, İnsani Değerler Birliği (İDEBİR) Başkanı Kenan Seyrek, Geleneksel İrfan Derneği Başkanı Mahir Akyürek.

VAZİFE BİLİYORUZ

Yarın Diyarbakır’a gidecek olan STK başkanları, bugün İzmit’te toplandı, KİHMED Mesut Barış Konağında yarınki ziyaretle ilgili bilgi verdi. Konuyla ilgili basın açıklamasını okuyan Memur-Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık şunları söyledi:
“Günlerdir ülke gündeminde olmasına rağmen belli çevrelerce yok sayılarak üstü örtülmeye çalışılan Diyarbakır annelerinin çığlığı; eli kanlı örgütlerin hiçbir kumpasının, hiçbir toplum mühendisliğinin, hiçbir siyasi manipülasyonun, hiçbir algı operasyonunun bu aziz milletin bir ve beraberliğine halel getiremeyeceğini sosyolojik bir vakıa olarak gündemimize taşımıştır.
Yazmaları ve gözlerindeki yaşlarla, terör örgütünün siyasi yapılanmasının kapısında günlerdir mücadele vererek feryatlarını tüm dünyaya duyurmak isteyen annelerimizin yanında yer almayı vazife biliyoruz. Evlatları için mücadele veren annelerimizin o mübarek ellerinden tek tek öpüyor ve “feryadınız feryadımızdır, mücadeleniz mücadelemizdir” diyerek kendilerini destekliyoruz.

SUSPUS OLDULAR

Katlettiği on binlerce insanımızın kanıyla varlığını devam ettiren bir örgüte karşı verilecek dayanışmanın bayraklaşan adıdır Diyarbakır Anneleri.
Kaos ve karanlığın baronluğuna soyunan katillerin maskelerini düşüren, uluslararası güçlerin maşası olmaktan öteye gidememiş kan dökücülerin kirli hesaplarını altüst eden çığlığın adıdır Diyarbakır Anneleri.
Merhameti, aile olmanın azizliğini, anne olmanın ve evlat sevgisi taşımanın yüceliğini hiçbir gücün yenemeyeceğini gösteren en insani refleksin adıdır Diyarbakır Anneleri.
Diyarbakır annelerinin çığlığı bize göstermiştir ki;
Barış ve özgürlük sloganıyla kan dökenlerin yanında olanlar,
Terör örgütünün siyasi uzantılarına destek söz konusu olunca halay başlığına soyunanlar,
Sırf siyasi menfaati uğruna teröre terör diyemeyerek işi çığırtkanlığa vuranlar,
Mesele, millet ve memleket menfaatleri olunca; sanatı, kalemi ve müziği ile aleyhte her türlü çığlığı basanlar, bu bir başlarına mücadele veren annelerimizin feryatları karşısında suspus olmuşlardır.

TURNUSOL KAĞIDI

Gezi ayaklanmasını sivil bir direniş olarak kutsayanlar, 15 Temmuz gecesini bankamatik kuyruğunda geçirenler, yüzlerce insanımızı şehit verdiğimiz o kanlı geceyi tiyatrodan sayanlar elbette ki bu feryatlara da ideolojik körlükle kayıtsız kalacaktır.
Ülkemiz üzerine yapılan her türlü kirli tezgâhı sivil bir hareket olarak makyajlayıp destekleyenler, Diyarbakır Annelerinin feryadını nedense siyasi bir propaganda olarak lanse etmeye çalışmaları ise manidardır.
Oysa ki bu örgütlü manipülasyon, kan tüccarlarının tezgahına ortak olanların düştükleri zilletin en somut göstergesidir.
Diyarbakır Annelerinin bu mücadelesi algısı kör, basireti bitik olanların; kadına, anneye ve çocuklara verdiği değerin ne ölçüde olduğunu göstermesi açısından adeta bir turnusol kâğıdı olmuştur.

ELLERİNDEN ÖPÜYORUZ

“Cennet anaların ayağı altındadır” şiarınca bu feryatlara duyarsız kalmıyor, en içten samimiyetimizle, terör örgütü PKK’nın karanlığına karşı direnen annelerimizin yanında olduğumuzu beyan ediyoruz. “Amasız” ve “koşulsuz” bir şekilde PKK ve destekçilerinin anne ve çocuklarımıza karşı yaptığı zulüm ve katliamlarında tarafımız devletimizin, annelerimizin ve çocuklarımızın yanıdır.
Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri olarak, ilimizi temsilen MEMUR-SEN, KİHMED, TÜGVA, KIZILAY, İLİM YAYMA, MİKAV, İDEBİR ve UMUTTEPE CAMİ DERNEĞİ olarak Diyarbakır’a, aslan yürekli annelerimize desteğe gidiyoruz.
Bu vesileyle oradaki annelerimize de selam ediyor, ellerinden öpüyoruz…”

11 Eylül 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?