Fetullah Gülen'in fıkhını yazmıştı. Karadaşlı’dan Faruk Beşer’e sert cevap

Geçmişte Fetullah Gülen Hocaefendi’nin Fıkhını Anlamak isimli bir kitap da kaleme alan İzmitli ilahıyatçı Faruk Beşer geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından tepki gören bir paylaşım yapmıştı. Beşer’e cevap Türk Diyanet Vakıf Sen Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı’dan geldi.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

EZAN SAYILIR MI?

Geçmişte Fetullah Gülen Hocaefendi’nin Fıkhını Anlamak isimli bir kitap da kaleme alan Faruk Beşer geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından peşpeşe paylaşımlar yapmıştı. Farul Beşer ilk olarak, “Şu an Kocaeli merkezden öğlen ezanını okuyan güzel kardeşimize uyarıda bulunacak kimse yokmu böyle bir ezan sayılır mı?” demişti.

KARTEPE

Daha sonra bir paylaşımda daha bulunan Faruk Beşer, “Özür. Biraz önce Kocaeli merkezden dediğim ezan Kartepe merkezden imiş. Kartepe Müftüsü nezaket gösterip aradı. Meseleyi müzakere ettik. Kocaeli merkezden okuyan arkadaşı duymamış olduğuma göre ondan özür diliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

AŞAĞILAYICI TAVRINIZ

Bu paylaşımlara cevap Türk Diyanet Vakıf Sen Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı’dan geldi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Mehmet Ali Karadaşlı şu ifadelere yer verdi:
“Sayın Prof.Dr.Faruk BEŞER’e
Bu şehir bağrından yetişmiş ilim,irfan sahibi bir İlahiyatçı ve akademisyen olarak Size gereken değeri her zaman verdi.
Geçmiş yıllarda Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Müftülüklerimizce davet edilerek,Haftamızı kutlamak üzere geldiğiniz konferansta yaptığınız; alaycı,aşağılayıcı ve hakaretvari konuşmanızı hiçbirimiz unutmuş değiliz.

FETULLAH GÜLEN FIKHI

O gün sizin bir güzellemeci olduğunuzu bilmiyorduk.Sonradan öğrendik ve o günü hafızalarımızdan sildik.
Sizi kendinizle ve yazdığınız F.G Fıkhı ile baş başa bırakmışken; Sizin iyi bir sosyal medya fenomeni olduğunuzu unutmuşuz!

HAKARET ETTİRDİNİZ

Oturduğunuz evden duyduğunuz Ezan ve Ezanı okuyan meslektaşımız ile ilgili memnuniyetsizliğinizi size bir telefon kadar yakın olan İlçe Müftümüz ile paylaşmak yerine sosyal medya hesabınızdan paylaşarak meslektaşlarımıza hakaret ettirdiniz.Bilgilendirilmenize rağmen paylaşımınızı kaldırmayıp bir özür ile geçiştirmeye çalışmanız ve sayfanızda tutmanız neticesinde bu saatte Faruk Beşer isminin bende çağrıştırdıklarını kamuoyu ile paylaşmak istedim.

ALIŞKANLIK OLSA GEREK...

Özür dilemek bir erdemdir; lakin sizin özrünüzün bizim nezdimizde bir karşılığı yoktur. Çünkü sizin hayatınızda özür dilemek alışkanlık olsa gerek...
Mehmet Ali KARADAŞLI
Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Bşk.”

09 Eylül 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

deli mehmet - 1) Ne üretiyorsunuz?

2) Gsmh'den payınıza düşen ne kadar?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Eylül 08:51


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?