Özkar Tesislerine 1 yıl konkordato

Türkiye ve Kocaeli’de yüzlerce firma ekonomik sıkıntılar sebebiyle konkordato ilan etmişti.

Büyütmek için resme tıklayın

ÜÇ AY ÖNCE

Kentimizde konkordato talebiyle başvuru yapan firmalardan biri de Özkar Konaklama Tesisleri firmasıydı. Firmanın ilk konkordato davası haziran ayının başında görülmüş ve firmaya geçici mühlet kararı verilmişti.

BİR YIL DAHA

Özkar Konaklamaya verilen geçici mühletin dolmasının ardından geçtiğimiz gün yeniden firmanın konkordato davası görüldü. Bu davada Özkar Konaklamaya 1 yıllık kesin mühlet kararı verildi. Böylece Özkar Konaklama bir yıl daha konkordatonun getirdiği avantajlardan faydalanmaya devam edecek.

İŞTE O KARAR

Söz konusu kararda şu ifadelere yer verildi:
“Davacı ÖZKAR KONAKLAMA TESİSLERİ ANONİM ŞİRKETİ tarafından mahkememizde açılan konkordato davası nedeniyle; Davacı şirket hakkında konkordato kapsamında 1 yıl kesin mühlet kararı verilmiş olup İcra İflas Kanununun 288/2 maddesi uyarınca bu kararın ilanı gerekmekle;Davacı şirket hakkında 28/08/2019 günü saat 14:15 itibariyle konkordato kapsamında davacıya bir yıl süreyle kesin mühlet verilmiş olup Murat Çelik konkordato komiseri olarak atanmış ve İİK'nun 288/2 maddesi ve ilgili maddeleri çerçevesinde kesin mühlet kararı ve konkordato komiseri atandığının ilanına karar verilmiştir.”

09 Eylül 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?