Zorunlu deprem sigortasına zam geldi

Zorunlu deprem sigortası (DASK) asgari prim tutarına zam yapıldığı açıklandı.  

HER YIL

Her yıl yapılması zorunluluğu bulunan deprem sigortası primlerine zam yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

BİRİNCİ SIRADA BULUNAN KONUTLAR İÇİN

Risk bölgesinde birinci sırada bulunan konutlar için asgari prim tutarı 90 TL'den 110 TL'ye ikinci sırada yer bulunan için 70 TL'den 80 TL'ye  üçüncü sırada yer bulunanlar için 55 TL'den 60 TL'ye, dördüncü sırada yer alanlar için 45 TL'den 50 TL'ye beşinci sırada yer alanlar için ise 35 TL'den 40 TL'ye çıktı.

2000 YILI VE ÖNCESİ

İnşaat ruhsat yılı, 2000 ve öncesi olan binalarda tarife fiyatı yüzde 10 artırıldı  Zemin üstü toplam kat sayısı 3 veya daha az olan binalarda tarife fiyatı yüzde 10 indirilecek. Zemin üstü kat sayısı 8 ve üzeri olan binalardatarife fiyatı yüzde 10 yükseltilecek. Kat sayısı hesabına zemin kat ve altında kalan bodrum katlar dahil edilmediği belirtildi. 

07 Eylül 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?