Gölcük’te Kafkas rüzgarı esiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 3. düzenlenen Kafkasya Yaz Şenlikleri vatandaşlara müzik ziyafeti sundu. Gürcü ve Çerkezlerin oluşturduğu Abhaza topluluğunun yer aldığı şenliğe yöre halkı büyük ilgi gösterdi.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

ŞENLİĞE YOĞUN KATILIM

Gölcük ilçesi Şevketiye köyünde düzenlenen şenliğin açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanı Raşit Fidan STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATIYORUZ

Şenlik açılışında konuşan Gölcük Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Çetin Seymen Biz kültürümüzü yaşatmak için çalışıyoruz. Bu şenliklerde kültürümüzü tanıtmak için önemli bir fırsat. Bu fırsatı bize veren ve desteklerini esirgemeyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakına teşekkür ediyorum dedi.

BURASI HERKESİN VATANI

Geçmişten aldıkları kültür ve değerleri yukarılara taşıyacaklarını belirten Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer Bu etkinlikler örfümüzün ananemizin gelenek ve göreneklerimizin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması anlamını ifade ediyor. Gölcüğümüz içerisinde ülkemizin birçok yerinde gelen güzel insanlarımız bulunuyor. Ayrıca 1877-78 Osmanlı Rus harbinde Kafkasyadan buraya göç eden atalarımız Gölcükün bu köylerine gelerek burayı vatan kabul ettiler. Bu etkinliklerin düzenlenmesinde çok önemli katkı sunan Kocaelinin genelinde çok güzel hizmetler yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ve çalışma arkadaşlarını teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

HORONLA COŞTULAR

3. Kafkasya Yaz Şenliklerinde Grup İmera sahne aldı. Sanatçıyı sevgiyle karşılayan vatandaşlar Grup İmeranın seslendirdiği parçalara zaman zaman eşlik etti. Çocuklar şişme oyun grupları etkinlikleriyle eğlenirken büyükler Grup İmeranın seslendirdiği hareketli parçalarla eğlendi. Yöre halkı şarkılara eşlik ederken horonlar oynadı.

25 Ağustos 2019 - Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?