Fatma Kaplan Hürriyet köy muhtarlarıyla buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet  köy muhtarlarıyla bir araya gelerek İzmitin köylerinin geleceğini konuştu.

MARKA KÖYLER OLACAK

Muhtarların köyleriyle ilgili istek ve şikâyetlerini ilettikleri toplantıda Başkan Hürriyet  köylerimizde yeni bir dönem başladı.  Renkli asfaltları tarih kokan evleri sokakları ve kendilerine özgü güzellikleriyle marka köyler haline getireceğiz dedi.

25 KÖY MUHTARI 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet muhtar buluşmalarına başladı. Köylerin çekim merkezi olması adına güzelliklerini ortaya çıkarmak isteyen ve ilk olarak 25 köy muhtarıyla bir araya gelen Başkan Hürriyete Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut ve Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü Süleyman Şen eşlik etti.

KÖYLERİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ

Sıkıntıları ve problemleri gecikmeden öğrenmek ve çalışmalara başlamak için muhtarlarla bir araya geldiğini belirten Başkan Hürriyet Bugün köy muhtarlarıyla ilk toplantımızı gerçekleştirdik. İlk toplantımızda şehrimizin batısındaki birbirine yakın köylerin muhtarlarını misafir ettik. Öncelikle köylerimizin sorunları eksiklikleri konuşalım istiyorum. Köylerimizle ilgili planladığımız birçok proje var. Köyleri cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalar yapıyoruz. İzmitin köylerini insanların görmek için can attığı köyler haline getireceğiz dedi.

BİR MARKA OLUŞTURULABİLİR

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet İzmirde Şirince köyü var. Turizm merkezi haline geldi. Çeşitli etkinlikler ve ürünlerle turist çekebiliyor. Bizde İzmitin köylerinde çeşitli projeler geliştirip ürünler yetiştirip çekim merkezleri yapmak istiyoruz. Köylerimizi kendilerine özgü ürünleriyle marka haline getirmek istiyoruz dedi.

LAFLA DEĞİL PROJELERLE MARKA OLABİLİRİZ

Hürriyet köylerin özelliklerini bilerek hareket etmeleri gerektiğini vurgulayarak Köylerinizde saklı kalmış özelliklerden yola çıkarak  köylerimizin adını duyurabilecek projeler geliştireceğiz. Ortaya çıkacak projeler ve markalar size de fayda sağlayacak. Bizim projelerimiz sizlerin katkı sağlayabileceğiniz ve geliştirebileceğiniz çalışmalardır. Fikirlerinizle büyütebileceğimiz tarzda doğru projeler ortaya koyarsak bu İzmitin marka değer olmasına büyük katkı sağlayacaktır. Lafla değil projeyle marka olabiliriz şeklinde konuştu.

İZMİTİ RENKLENDİRECEĞİZ

Toplantıya katılan tüm muhtarların sıkıntılarını ve isteklerini dinleyerek notlarını alan Başkan Hürriyet muhtarların parke sıkıntısı yaşadıklarını belirtmesi üzerine Parke altında kum bitiyor bastığınızda kalkıyor yağmurda akıp gidiyor. Parke asfalttan daha pahalı. Yeni çalışmamız parkeleri  bile asfaltlamak.  Ama bu asfalt kullanılanın dışında renkli olacak. İstediğimiz deseni kullanabiliyoruz ve istediğimiz renklere boyayabiliyoruz. Şuan kalıplar yapılıyor yakın zamanda sokakları renklendireceğiz ifadelerinde bulundu.

24 Ağustos 2019 - Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?