Yakup Yıldız: Kahpece bir saldırı

Yakup Yıldız dün Acısu'da uğradığı saldırının ardından ilk kez konuştu.

Büyütmek için resme tıklayın

ACISU’DA

Edinilen bilgilere göre Yakup Yıldız’a İzmit Acısu Parkı mevkiinde saldırı yapıldı. Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı ve Türk İş İl Temsilcisi Yakup Yıldız, Acısu Parkında bir grubun muştalı saldırısına uğradı. Olay sonrasında saldırganlar gözaltına alındı ve Saraybahçe Polis Merkezine götürüldü.

MUŞTALARLA

Bu saldırıda yaralanan Yakup Yıldız hemen Seka Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaşanan saldırı sebebiyle Yakup Yıldız’ın yüzünde darp izleri oluştu. Ve atılan tekmeler sebebiyle göğüs bölgesinde morarmalar oluştuğu ifade edildi. Yakup Yıldız’ın bir süre daha Seka Devlet Hastanesinde tedavi göreceği ve daha sonra taburcu olacağı öğrenildi.

HEM OLAYI HEM DURUMUNU

Gerçekleşen saldırının ardından Yakup Yıldız kişisel sosyal medya adresinden bir açıklama yayınlayarak hem durumu hakkında bilgi verdi hemde olayı anlattı. İşte Yıldız’ın yayınladığı o açıklama; ‘‘
Değerli Arkadaşlarım
Değerli Dostlarım
23-08-2019 Cuma günü sabah saatlerinde görev yerim Türk metal kocaeli şubesine giderken organize bir biçimde tarafıma yapılan saldırılar sonucu çeşitli yaralar almış bulunmaktayım.

HAKLI SEBEP İLE

Herkes tarafından bilinmesini isterimki yaşadığım olayın failleri ile geçmişe dönük hiç bir husumetim olmamıştır bilakis fiziki saldırıda bulunan şahsın 5 yıl öncesine çalışmış olduğu işyerinde işyeri servis aracının trafikte yolunu keserek araçtan fabrika çalışanlarını bıçak ve şiş zoruyla indirmesi sebebiyle işverence iş hukukunun 25/2 maddesi gereği haklı sebep ile iş akdi fesih edilmiştir.

MADDİ VE MANEVİ DESTEK

O dönemde Böylesine açık bir kusur ile haklı olarak işyerinden çıkarılan zanlı için tarafımca büyük uğraşlar verilerek zanlının yasal tazminatları kendisine ödetilmiş ayrıca üzerine üstlük yerel yönetimler üzerinden yaptığım çalışmalar ile o dönemde kendisine maddi manevi destek sağladığım şahsiyettir.

KAHPECE TERTİPLENEN BİR SENARYO

5 yıl öncesine dayanan geçmişte şahsıma sürekli olarak abi diye seslenen hiç bir zaman sevgi ve saygısını eksik etmeyen şahsiyet 5 yıl sonra kimlerin yönlendirmesi ile kahpece tertiplenen bir senaryonun parçası olmuştur.
Arka planda kim yada kimler vardır.

AZMETTİRİCİLERİN

Tüm bilinmeyenlerin ortaya çıkarılması için temennim bir an evvel emniyet güçlerinin zanlıyı yargı mensuplarına teslim etmesi ve yargı yoluyla bilinmeyen gerçeklerin arka planda yer alanların azmettiricilerin Adalet önünde hesap vermesidir.
sevgili dostlarım
sevgili arkadaşlarım

KAHPECE YAPILAN SALDIRI SEBEBİYLE

Kahpece yapılan saldırı sebebiyle Çok sayıda arayan mesaj yada sosyal medya yoluyla geçmiş olsun dileklerini ileterek sağlık durumumu merak eden arkadaş ve dostlarım olmuştur iyiki varsınız hayatımda..
Hepinizden Allah razı olsun.

ÖNCELİKLE

Öncelikle sağlık durumumun gayet iyi olduğunun bilinmesini isterim.Fakat tedavi süresince bir müddet sizlerden fiziken uzak kalacağım ancak çağımızın teknolojisinde her zaman olduğu gibi sizlerle iletişim halinde olacağım.

TEDAVİMİ ÜSTLENEN

Sevgili dostlarım
Yaralanma olayı sonrasında tedavimi üstlenen Seka Devlet Acil servis ve Medikal Park hastaneleri ve çok kıymetli sağlık ekiplerine teşekkürlerimi sunuyorum.

TÜM DOSTLARIMA

Ayrıca gün boyu hastane koridorlarında beni yanlız bırakmayan dostlarıma,gerek telefon gerek sosyal medya üzerinden geçmiş olsun dileklerini ve destek mesajları belirten Tüm Dost ve arkadaşlarıma minnet duygularımla çok teşekkür ediyorum.
saygılarımla’’

24 Ağustos 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?