Fatma Kaplan Hürriyet'ten AK Partilileri Tahir Büyükakın’a şikayet etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonunda gerçekleştiriliyor.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

67’NCİ MADDE

76 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanacağı meclis toplantısı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın yönetiminde yapılıyor. Toplntının 66’nci gündem maddesi farklı bir tartışmayı gündeme getirdi.

MADDE OKUNURKEN

Söz konusu madde Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Memur Öğlen Yemeği Hizmet Alım İşiyle ilgili Başkan Büyükakın’a yetki verilmesiydi. Bu madde okunurken CHP’li meclis üyesi Pınar Naak araya girdi. Pınar Naak, “Az zamanımız var dimi başkanım? O yüzdrn komisyone havale etmeden doğrudan oyluyoruz?” dedi.

OYBİRLİĞİ İLE 

Tahir Büyükakın’ın evet demesi üzerine araya İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet girdi. AK Partilileri Büyükakın’a şikayet eden Hürriyet, “Sayın başkanım. Bakın acele işin yapılması gerekiyor dediniz. Biz oy birliğiyle destek verdik.

BENDE İZMİT’TE DESTEK İSTİYORUM

Bende aynı desteği İzmit’te istiyorum. AK Partili arkadaşlar benzer acelesi olan bir maddeyi komisyona havale etti. Meclisten doğrudan geçirtmediler. Grup Başkan vekilimiz de burada. Bende benzer desteği İzmit’te bekliyorum

HEMEN YETKİ 

Millete hizmet noktasında destek istiyorum. Araçların kiralaması için hemen yetki istedik. Olsun olsun dediler komisona attırdılar. Kreş, veteriner müdürlüğü kuralım dedik. Doğrudan destek istedik. Komisyona attırdılar ve işi yaptırmadılar.

BİZE DESTEK VERMİYORLAR

Ben buradan da söylüyorum. Arkadaşlar size destek veriyor. Ama İzmit’te bize destek vermiyorlar. Yani millete hizmet noktasında destek istiyorum” açıklamasında bulundu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Büyükakın ise, “İsterseniz komisyona da havale edebiliriz? Ama yine de ben muhalefete verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

22 Ağustos 2019 - Siyaset

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?