Çetin Vuraloğlu'ndan aldılar. İşte Beşüzzi ve Cake Station'un yeni sahipleri

Türkiye’nin en büyük pasta fabrikasını Kartepe’ye kuran Çetin Vuraloğlu yaklaşık bir ay önce sırra kadem bastı.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

KAÇTI

Kartepe Uzunçiflik’e Beşüzzi markasıyla pasta fabrikası kuran Çetin Vuraloğlu, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi ödülünü de almış, Cake Station markasını da kurarak ticaretine devam ediyordu. Ancak Çetin Vuraloğlu, iddialara göre piyasaya ve bankalara milyonlarca borç bıraktı.

ÖZDİLEK AVM’NİN YANI

Çetin Vuraloğlu’nun Kartepe’ye kurduğu bu büyük fabrika artık yine Tükriye’nin sayılı donuk pasta üreticilerinden birine geçti. Bir buçuk ay önce Gökoğul Donuk Gıda, Uzunçiftlik’te Özdilek AVM’nin yanında bulunan pasta fabrikasına tabelayı astı.

SAMSUNLULAR

Aslen Samsunlu olan, Ankara’da üçüncü donuk pasta fabrikasını açmaya çalışan Gökoğul Donuk Gıda firmasının yönetim kurulu başkanı Sezgin Çalışkan da buradaki işlerin başına geçti.

YENİ FİRMAYA

Edinilen bilgilere göre Çetin Vuraloğlu’nun Gökoğul Donuk Gıda’ya olan borçlarına karşılık buradaki fabrika Gökoğul Donuk Gıda’ya geçti. Ancak Çetin Vuraloğlu’nun Gökoğul Donuk Gıda’ya fabrikanın ederinden daha az borcu bulunuyordu. İşleri tamamen yasal çerçevede yürütmek ve anlaşmayı bitirmek için Gökoğul Donuk Gıda tarafından Çetin Vuraloğlu’na belirli bir miktarda da ödeme yapıldı ve söz konusu yer yeni firmaya geçti.

ÖDEME YAPILDI

Gökoğul Donuk Gıda, Çetin Vuraloğlu’ndan sadece fabrikayı almadı. Beşüzzi ve Cake Station markaları da Gökoğul Donuk Gıda firmasına geçti. Bunlar içinde gerekli ödemeler Çetin Vuraloğlu’na yapıldı.

KOCAELİ’DEN DÜNYAYA

Bir buçuk aydır faaliyette olan Uzunçiftlik’teki pasta fabrikasında hali hazırda 94 personelin çalıştığı öğrenildi. Hali hazırda BİM, KİPA, Migros, A101, Metro, Pınar, Panda gibi firmalarla yaptığı çalışmaların yanı sıra 40 ülkeye ihracat yapan Gökoğul Donuk Gıda, artık Beşüzzi ve Cake Station markalarını da Türkiye ve dünya pazarına sunacak. Bunu da Kocaeli merkezli olarak gerçekleştirecek.

SÖZ KONUSU DEĞİL

Öte yandan söz konusu Gökoğul Donuk Gıda firmasının, Çetin Vuraloğlu’na ait borçlar ve alacaklarla herhangi bir bağı da bulunmadığı öğrenildi. Çetin Vuraloğlu’ndan kalan borçların yeni firmadan tahsil edilmesi gibi bir durumun söz konusu bile olmadığı belirtildi.

# ÇETİN VURALOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

15 Ağustos 2019 - Ekonomi

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Mehmet Altın - Birkaç yıl önce ürünlerinden birinin tadına baktığımda Bim'in hazır pastalarından bile kötü olduğunu fark etmiştim.

Nitekim "içindekiler"i incelerseniz hiçbirinde soğuk sıkım sızma zeytinyağı ve/veya hakikî tereyağı kullanılmadığını fark edersiniz, gerçi bu kaliteyi birkaç seçkin lokanta dışında hiçbir yerde bulamazsınız!

Yani, hazır gıdaların hemen hepsi niteliksiz hammadde ve kansorejen yağlar ile üretiliyor ama burası Türkiye ve malzeme ortada; "tarak" hikâyesi:

"Ama madalyonun diğer tarafında müşterilerin damak tadı ve beklentileri var. Tahminime göre lokanta müşterilerinin yüzde 90’ının damak tadı yok. İyi yemek için değil, trend olan mekân için dışarı çıkıyorlar. Eleştirileri de yapıcı ya da kırıcı değil. Yanlış! İyi şeyi takdir etmiyor, sıradan ve hatta kötü olanıysa, sigaralarını tüttürüp rakılarını yudumlayarak, ayıla bayıla mideye indiriyorlar."

"Olan, sağlıkla birlikte lezzete de oluyor. “Et lezzeti alamıyoruz, eskisi gibi değil” demek için özel bir damak tadı gerekmiyor."

(Vedat Milör)

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 18:17


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?