Kopyala yapıştır kaymakamlık! Bari "belediye"yi değiştirseydiniz!

Başiskele Kaymakamlığının internet sitesinde büyük bir dikkatsizlik ve ciddiyetsizlik örneği.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
+5
Haber albümü için resme tıklayın

GÖREV TANIMI

Başiskele Kaymakamlığı internet sitesinin “Kaymakamlık Birimleri” bölümünü tıkladığınızda, karşınıza iki yer çıkıyor. Biri Yazı İşleri Müdürlüğü. Diğeri ise Tüketici Hakem Heyeti. Şayet Yazı İşleri Müdürlüğü bölümünü tıklarsanız, bu kez karşınıza “İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü Görev Tanımı” adlı bölümü okumaya başlıyorsunuz.

“KAYMAKAMLIK” GEÇMİYOR!

Ancak yazı işleri müdürünün görev, yetki ve sorumluluklarını maddeler halinde sıralayan bu bölümde herkesin dikkatini çeken önemli bir ayrıntı var. O da o maddeler içinde tek kelime “kaymakamlık” kelimesinin geçmemesi. Dahası, “belediye meclisi, meclis toplantısı, meclis kararları, encümen” gibi kelimelerin yer alması.

CİDDİYETSİZLİK

Anlaşılan o ki, belediye yazı işleri müdürlüğü için hazırlanan görev, yetki ve sorumluluk yazısının aynısı “kopyala-yapıştır” mantığı ile alınmış, olduğu gibi kullanılmış. Haliyle ortaya ciddiyetsiz ve lakayt bir durum ortaya çıkmış. Bakalım İlçe Yazı İşleri Müdürü Mustafa Özen bu ciddiyetsizliğin ne zaman farkına varacak? Dahası böyle ciddiyetsizlik nasıl olur?

http://basiskele.gov.tr/ilce-yazi-isleri-mudurlugu1

13 Ağustos 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Ali Taşkın - Valilik sitesinden alınmıştır o. Eskiden il özel idareleri ve il genel meclisleri vardı. Ciddi adamda kalmadı zaten...

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 14 Ağustos 07:26
01

Ersoy Kandemir - Hep söylemişimdir bu ilçenin kaymakamının görev anlayışını beğenmediğimi!

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 14 Ağustos 04:39


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?