MHP meclis üyesi Ayhan Arpacı’nın savunmasını istedi

İzmit Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı bugün gerçekleştirildi. Ancak bu mecliste beklenmedik bir olay meydana geldi.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

YENİ MÜDÜRLÜKLER

İzmit Belediye Meclis gündemine müdürlüklerle ilgili yapılacak değişiklikler geldi. Söz konusu maddelere göre Ulaşım Müdürlüğünün ismi Koordinasyon Müdürlüğü olarak değiştirilecek, Kreş Müdürlüğü ve Veterinerlik Müdürlüğü kurulacak, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Basın Yayın Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak ayrılacak. Ancak AK Partinin grup kararı neticesinde söz konusu talepler komisyona havale edildi

NE OLMUŞTU?

Bu hadisede MHP’li meclis üyesi Ayhan Arpacı hem kendi grubuna hem de AK Parti meclis grubuna tepki gösterdi. Oylamadan önce söz alan MHP’li Ayhan Arpacı, “Arkadaşlar ben tüm seçmenlere söz verdim. İzmit’in hayrına olacak her işe tamam diyeceğimi söyledim.

NEDEN KOMİSYONA GİTSİN?

Şimdi burada ne problem var? Komisyona havale etsek nolacak, etmesek ne olacak? Ben özellikle Veteriner Müdürlüğünün kurulması için konuşuyorum. İzmit’te hayvan hakları noktasında ciddi bir sıkıntı var. Bu müdürlük kurulsun. Neden komisyona atıyoruz?” ifadelerini kullandı.

RET OYU VERDİLER

Ayhan Arpacı’nın bu sözlerini CHP’liler alkışladı. Daha sonra yapılan oylamada Ayhan Arpacı Veteriner Müdürlüğü kurulması teklifine kabul oyu verdi. MHP’li diğer meclis üyeleri İlker Kazan ve Engin Duymaz ile tüm AK Partili meclis üyeleri ise ret oyu verdi.

OY KULLANMADI

Öte yandan Ayhan Arpacı Veteriner Müdürlüğü dışındaki diğer tüm müdürlüklerle ilgili maddelere çekimser kaldı ve oy kullanmadı.

MHP HAREKETE GEÇTİ

İşte bu hadisenin ardından MHP İzmit İlçe Başkanlığının harekete geçtiği öğrenildi. Diğer iki MHP’li meclis üyesi grup kararına uyarken Ayhan Arpacı’nın mecliste farklı bir tutum sergilemesi partinin disiplin organlarını da harekete geçirdi.

SAVUNMASI İSTENDİ

Mecliste yaşananların ardından MHP İzmit İlçe Teşkilatının disiplin kurulu meclis üyesi Dr. Eşref Ayhan Arpacı’dan yaşananlarla ilgili savunma istedi.

İL BAŞKANLIĞINA RAPOR EDİLECEK

Ayhan Arpacı’nın savunması alındıktan sonra konunun MHP İl Başkanlığına rapor edileceği öğrenildi. Cumhur İttifakı ruhuna aykırı tutum ve davranış sebebiyle savunması istenen Ayhan Arpacı kısa bir süre içerisinde Arpacı savunmasını İzmit İlçe Teşkilatına verecek.

06 Ağustos 2019 - Siyaset

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Eyild - Grup kararı varken böyle davranılmaz. CHP liler neden hiç fire vermiyor. Komisyona gidecek tabii ki. Komisyonlar niye var. Makam sayısı artmakla hizmet mi olur. Anlamadım gitti. Hizmet yapmak isteyen her türlü yapar. O müdürlükler 2006 yılında birleştirilmişti. Neden çünkü bu kadar makam olmaz, tasarruf için di. Boş verin hizmet kimin umurunda. Ye iç yat gez toz.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 09 Ağustos 15:31
02

Sefa Sözer - Niçin şehrin yararına olan bir maddeyi kabul etti diye sayın meclis üyesi çarmıha geriliyor. Çoğunluk meclis şehri muhalefet oldun diye ateşemi atıyor.?

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 07 Ağustos 01:27
01

Canan - Kreş müdürlüğü veteriner müdürlüğüyle neden değiştiriliyor anlamadığım nokta bu. İkisi de olsun

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 06 Ağustos 23:35
03

Sk - @Canan 01 nolu yoruma cevabı: Canan hanım haberi tekrar okuyun. Ya okumamışsınız yada okuduğunuzu anlamamışsınız.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 13:59


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?