Belediyenin adıyla kurban dolandırıcılığı!

Belediyenin adı kullanılarak Kurban Bayramı nedeniyle ihtiyaç sahibi kimseler için yardım istedikleri bilgisine ulaşıldı. Belediye vatandaşları bu konuda uyardı.

Büyütmek için resme tıklayın

KİMLİĞİ BELİRLENEMEYEN

Kimliği belirlenemeyen kişiler, Darıca Belediyesi adını kullanarak ihtiyaç sahiplerine yardım yapılacağını söyleyip yardım toplamaya çalıştılar.Durumun fark edilmesi üzerine  Darıca Belediyesi vatandaşa çağrıda bulundu."  Darıca Belediye Başkanı Sayın Muzaffer Bıyık ve başkan yardımcılarının adı kullanılarak Kurban Bayramı nedeniyle ihtiyaç sahibi kimseler için giysi yardımı yapılacağı ve bu konuda para talep edildiği bilgisine ulaşan Darıca Belediyesi vatandaşlara çağrıda bulunarak bu konuda duyarlı olmalarını istedi."

PARA VE YARDIM TALEP EDİLDİĞİ

Darıca Belediye Başkanı Sayın Muzaffer Bıyık ve belediye başkan yardımcılarının adı kullanılarak vatandaşların ve şirket tüzel kişilerinin telefonla arandığı para ve yardım talep edildiği bilgisine ulaşan Darıca Belediyesi tarafından bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olunması çağrısında bulunuldu.

DOLANDIRICILIK GİRİŞİMİNE KARŞI

Konuyla ilgili yapılan açıklamada yapılmak istenen dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkat çeken belediye yetkilileri kamu yararı gözeten ve asıl işi Darıcaya ve Darıcalılara hizmet etmek olan Darıca Belediyesinin başta başkanı başkan yardımcıları ve her hangi bir yetkilisinin adının kullanılarak para yardımı veyahut diğer yardımların toplanmasının mümkün olmayacağının altını çizdi.

ADLİ VE KOLLUK BİRİMLERİNİN TAKİBİNDE

Darıcada faaliyet gösteren şirketlerin tüzel kişileri yönetici idarecilerini ve Darıcalı vatandaşları bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran Darıca Belediye Başkanlığı bu tip girişimlerinde adli ve kolluk birimlerinin takibinde olduğunu da bildirdi.

02 Ağustos 2019 - Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?