İzmit Belediyesine sert sözler: Bu nasıl bir adilik?

İzmit Belediyesinin resmi Facebook hesabından bugün dikkat çekici bir gönderi paylaşıldı.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

BELEDİYE GÖNDERME YAPTI

İzmit Belediyesinin resmi sayfasından paylaşılan gönderide Serdar Mahallesinde bir fotoğrafa yer verildi. Paylaşılan fotoğraflarda boş konteynırlar gözüküyor. Ancak konteynırların yanında da büyük bir çöp birikintisi var. İzmit Belediyesinin resmi hesabından bu duruma gönderme yapıldı.

ŞİMDİ KAFAMIZDA İKİ TANE SORU İŞARETİ VAR

İzmit Belediyesinin resmi hesabından paylaşılan gönderide o boş konteynırlara yer verildi. Not olarak da, “Şimdi kafamızda iki tane soru işareti var. 1- Konteyner nedir? 2- Nasıl kullanılır? Serdar Mahallesi” ifadelerine yer verildi.

ÇOK SERT TEPKİ

İşte bu gönderiye aynı zamanda bölge sakinlerinden biri olan Hizmet İş Sendikasında Baş temsilci olarak görev yapan Ahmet Esin’den çok ama çok sert bir tepki geldi.
Ahmet Esin İzmit Belediyesinin gönderisini paylaşarak yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

KONTEYNIRLAR GECEDEN DOLDU

“Siz nasıl insanları küçümsersiniz bu nasıl bir adilik...
Akıl tutulması olsa gerek.
Bu mahalle dün kurulmadı
konteynerler akşam doldu ise vatandaş nereye atıcak çöpünü size yazıklar olsun nasıl bir belediyeciliktir.

YAZIKLAR OLSUN

Bizleri böylemi gülümsetmeyi düşünüyorsunuz çök üzücü bir olaya sebebiyet verdiğinizin farkındasınızdır inşAllah
Gerçi siz mazeret üretmeye gelmişiniz ancak karalama yaparsınız vatandaşımızın kusurlarını örtmeyi önlem almayı düşünün ve icra edin yazıklar olsun...

MAHALLENİ BİLE TANIMAKTAN ACİZSİN

Serdar mahallesi o konteynerden ibaret degil...
Önce yenidoğan yazıyorsun sonra serdara çeviriyosun... sen mahallerini bile tanımaktan acizsiniz.”

30 Temmuz 2019 - Belediyeler

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Yenidoğanlı - Beklentiler fos çıktı izmitte chp sınıfta kaldı....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Ağustos 14:28
05

Salih - Ahmet Esin isimli kişinin kendini ele verdiği bir durum sanırım. Hizmet iş sendikasında yöneticiymiş. Provokasyonun sahibi ortaya çıkmış. Belediye zabıtası bu şahsa çevreyi kirletmekten işlem yapmalı. Tam suçüstü olmuş..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Ağustos 12:21
04

Bilirkişi - Yeni hizmete giren çöp toplama firmasına birisi bakabilirmi belediyenin yaptığı sadece o yöneticinin iş bilmediği ni gösterir gerisini siz düşünün 15 gün önce interteks yanında yeni çöp toplama araçları ile teslim oldu.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 11:13
03

Nikomedya - Ahmet Esin dalgana bak, çöp dediğin siyah çöp poşetine konur, sonra konteynıra atlır.40 yıllık belediye yönetmeliği budur.çöğlere baksana konteynır dolu diyorsungelişi güzel dökmüşsünüz çöpleri hala konuşuyorsunuz, işçi toplar toplamasına da toplayanda insan onuda düşünmeniz lazım

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 08:45
02

Yenidoğanlı - Ey İzmit Belediyesi yetkilileri dolu konteynırları boşaltırken yanındakileri de alsaydınız, o görüntü olmazdı. Sırf algı oluşturma çabasındasınız. Geldiğinizden bu yana daha çöpleri yönetmekte sıkıntı yaşıyorsunuz.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 30 Temmuz 19:09
01

Ahmet Siranun - O yandaki trafonun oradaki çöpler dolan konteynirlara atilmayanlarsa mahalleli sanirim yıllık olarak biriktirdiği çöpü atmış. Bu ne abi ya sürüyle konteynır var ve onlar boş yerler dolu. Akıl tutulması yaşayan bence tepki gösteren mahalle sakini.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 30 Temmuz 14:45


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?