Cavit Dağdeviren: Onların açmadığı büroları CHP açtı

Körfez’de CHP ile İyi Parti arasındaki gerilim yükseliyor. İyi Parti Körfez İlçe Başkanı Cahit Sürüm’ün açıklamasına CHP’den bugün cevap geldi.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

YIPRANMIŞ İSİM

CHP Körfez İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, İyi Parti Körfez İlçe Başkanı Cahit Sürüm’ü hedef alarak bir açıklama yayınladı. Kavgayı başlatan 10 Temmuz tarihindeki Cavit Dağdeviren’in Körfez’den belediye başkan adayı olan Salih Şirin hakkındaki yorumlarıydı. Dağdeviren yine o yorumları tekrarlayarak Salih Şirin için, “Yıpranmış” ifadesini kullandı.
Öte yandan Dağdeviren, Körfez’de İyi Parti’nin açmadığı büroları CHP’nin açtığının altını çizdi ve şu ifadelere yer verdi:

KÜÇÜMSEYEN ÜSLUP

“10.07.2019 tarihinde bir basın emekçisi kardeşime yapmış olduğum,Körfezde ki yerel seçimler ile ilgili herkesinde bildiği bir durum tespitini İYİ Parti ilçe başkanı arkadaşım Cahit Sürüm 10 gün sonra Millet İttifakı anlayışına uzak değerleri incitici bir tutum ve algı oluşturma olarak algılamış;Seçim boyunca yapmış olduğumuz tüm iyi niyetli çalışma ve gayretlerimizi görmezden gelerek alınan sonucu küçümseyen bir üslupla direkt şahsımı hedef alan bir takım gerçek dışı asılsız ve mesnetsiz iddiaları kamuoyuna yansımıştır.
Bu nedenle cevap verme zorunluluğu hasıl olmuştur.

AKP DOĞRU TESPİT YAPTI

Evet Körfez de seçim öncesi her iki partiden de bir takım olumsuzluklar yaşanmıştır. Adayımızın belirlenip bir ay gibi bir çalışma sonucunda ittifak gereği geri çektirilmesinden sonra, durumu toplamak seçimi kanalize etmek ve seçmenlerimizin %99.9'unu ittifak ruhuna sahip çıkma durumuna getirmek bizim ittifaka vermiş olduğumuz sahiplenme ve destek anlamında son derece önemlidir. Kocaeli ve Körfez kamuoyu bunu bilmektedir.
Sonuç alma noktasında AKP doğru tespit yaparak daha evvel aday olmamış,yıpranmamış bir aday göstererek seçimi kazanmıştır.

ARKADAŞLARIM AÇTI

Seçimlerde ki çalışmalara gelince;
Seçim çalışmalarını daha iyi koordine etmek ve İYİ Parti SKM'sini güçlendirmek amacıyla ilçe yönetiminde,ilçe sekreterimizi, iki başkan yardımcımızı ve bir kadın üyemizi,eski ilçe başkanı bir arkadaşımızı ve eski gençlik kolları başkanımızı görevlendirdik. Haftalık yapılacak çalışma programlarını bize bildirmelerini talep etmemize rağmen sağlıklı dönüşümler olmamıştır.
Bize bildirilen her çalışmada ve açılışta bizzat ben ve yönetici arkadaşlarımız mutlaka yer almış gerekli çalışmalar yapılmış ve mesajlar verilmiştir. Özel işlerim nedeniyle olamadığım zamanlarda yönetici arkadaşlarım ve meclis üyelerimiz çalışmalara katılmışlardır. İYİ Parti tarafından açılmayan mahallelerde seçim büroları arkadaşlarım tarafından açılmıştır.
Her iki partinin kadrolarını kaynaştırmak ve bir arada tutmak için yapılan toplantı ve girişimler tarafımdan organize edilmiştir.

BİR ÜSTÜNLÜK DEĞİL

Seçimde kullanılacak pankart ve broşürleri her meclis üyemiz kendileri tarafından bastırılıp, partililerim tarafından körfezin her mahallesinde gençlik kollarımız tarafından dağıtılmıştır.Bunları siz de biliyorsunuz.
Değerli kardeşim siyasi çalışmalarda her partinin belli stratejisi vardır. Kendilerine göre doğru bir başkasına göre yanlıştır. Bizim bu süreçte yapmamız gereken Körfez ilçesinde ne Büyük şehir de ne belediye başkanlığında ne de Belediye meclis üyeliği pusulalarında logosu bulunmayan CHP'si üyelerini nasıl oy kullanacaklarını aydınlatmak ve ittifak adayına kanalize ederek sandığa taşımaktı.Bunu da başardık.
Her mahallede Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde almış olduğumuz oyu ittifak hanesine taşımayı sağladık. Başkan adayının meclis üyelerinden fazla oy alması tabi ki doğaldır.Fakat bir üstünlük değildir.

DEĞERLİ KARDEŞİM…

Değerli kardeşim; Benim anlayışımda siyaset,dedikodu üzerine yapılmayacak kadar değerli, önemli ve gerçektir.Gerekçeleri de açıkça söylemek her zaman acı olmuştur. Siyasi yaşamımda bugüne kadar sonradan pişman olacak
hiçbir söz ve eylem içinde olmadım,olmam.

YAN YANA KONUŞALIM

Ayrıca CHP'sinde siyaset ne ipe bağlıdır, ne de o ip birilerinin elindedir. Biz de siyaset partinin ihtiyacına göre yapılır, partimizin bize hangi aşamada ihtiyacı olursa orada oluruz. Son olarak şunu söylemek istiyorum. Değerli kardeşim artık siyaset ittifaklara mecburdur.İttifakları önemsiyorum, bundan böyle yan yana gelerek sorunlarımızı konuşarak anlaşarak çözmek durumundayız. Muhalefete,muhalefet dönemi geride kalmıştır. Tek hedef iktidarı doğru çizgiye demokrasi hak ve adalet çizgisine çekmektir.”

22 Temmuz 2019 - Siyaset

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?