Lastik-İş idare amirine suç duyurusu

Lastik-İş’in İzmit Ömer Türkçakal Bulvarı üzerindeki sosyal tesislerinde idare amirliği yapan Gazanfer Önvural hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Büyütmek için resme tıklayın

İŞ AKDİ FESHEDİLİNCE

Suç duyurusunda bulunan kişi, uzun yıllar Goodyear fabrikasında çalışan, bu süre zarfında Lastik-İş Sendikasında da çeşitli görevler üstlenen Levent Tunç. Nisan ayında çeşitli hastalıkları nedeniyle iş akdinin tek taraflı feshedildiğini ifade eden Tunç soluğu savcılıkta aldı.

USÜLSÜZ YAPILDIĞINI ÖĞRENMİŞ

Geçen ay Kocaeli Adliyesine giden ve dilekçesini teslim eden Tunç, işten atıldıktan sonra 2014 yılına yani 5 yıl öncesine ait bir usulsüzlük yapıldığını öğrendiğini öne sürdü ve dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

450 BİN LİRA FAZLAYA SATTI

“Lastik-İş Sendikasına ait Başiskele ilçesinde yapılan otelin yanındaki arsa, otelin otoparkı olarak satın alınmıştı. O tarihlerde arsa sahibi olarak bildiğim şahıs, otel satın almadan önce arsayı, yine sendikada sosyal tesislerde idare amirliği yapan Gazanfer Önvural’ın 1.200.000 TL bedelle satın aldığını, sonrasında ise sendikaya 1.650.000 TL tutara otele sattığını öğrendim.

ULUSOY’A DEFALARCA SORDUM

Sendika bu arsayı Gazanfer Önvural’dan 12/12/2014 tarihinde almıştır. Ancak Gazanfer Önvural’ın arsa sahibinden hangi tarihte satın aldığını bilmiyorum. Gazanfer Önvural’ın bu yolla çalışmakta olduğu sendikayı zarara uğrattığını, bu şekilde usulsüzlük yaptığını tespit ettik. Ben şahsım olarak yapılan bu usulsüzlüklerden rahatsız olduğum için durumu Lastik-İş Sendikası Mali İşler Sorumlusu Necdet Ulusoy’a defalarca sordum, kendisine mesaj attım.

SENDİKANIN HAKLARININ KORUNMASI ADINA

Ancak bana konuyla ilgili dönüş yapmadı. Herhangi bir açıklamada da bulunmadı. Ben sendikanın ve çalışanların haklarının korunması adına konunun araştırılmasını, tespit edilecek tüm kişiler hakkında yasal işlem yapılmasını talep ediyorum. Şikâyetçiyim.”

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Konuyla ilgili soruşturma sürüyor. Savcılık söz konusu suç duyurusunda adı geçenlerin ifadelerine başvuruyor. İfadelerde dava açılmasını gerektirecek bir durum görülürse konu mahkemeye intikal ettirilecek. Şayet görülmezse suç duyurusuna olumsuz yanıt verilecek.

19 Temmuz 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Goodyearcı - Bırakın Türkiye yi dünyada örnek olacak bir sendikayı bu tür şahsi meselelerle gündeme almak onbinlerce isçiye haksızlıktır.Ben bir goodyear çalışanı olarak Levent Tunç u iyi tanırım karalamaya caliştığı kurumda kendisini bilir.Kimsenin gazına gelip kendisini ve ailensini üzmesin.Gazo akıllı ol anladın sen.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 11:43
02

Pirellici - Lastik iş de yapılan kongrede kaybeden muhaliflerce tertip edilen bir durum bu.Rahmetli sağken bunlara birde sahip çıkmıştı.yazık yazık utanmazlar.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 11:26
04

Hakkı - @Pirellici 02 nolu yoruma cevabı: Genelleme yapma bence isim vererek konuş

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 15:00
01

Izmitli - zaten bu lastik işte pis koular oldugunu bütün işçiler söylüyor...burayada kayyum atılsın ne dolaplar dönmüş.işçinin parası nasıl hortumlanmış bilinsin

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 08:44