Şehir Hastanesi iş başvuruları duyurusu!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Kocaeli Şehir Hastanesi işe alımlarıyla ilgili çok önemli bir duyuru yayınladı.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AÇIKLAMA GEREKLİ OLDU

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kentimizde yapımı devam eden Kocaeli Şehir Hastanesiyle ilgili açılan iş ilanlarıyla ilgili çok önemli bir bilgilendirme yaptı.
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:
Son günlerde gerek önümüzdeki yıl hizmete girecek olan Kocaeli Şehir Hastanesi gerekse mevcut hastanelerde YENİ PERSONEL İSTİHDAMI ile ilgili zaman zaman kamuoyunda gündeme gelen sorular nedeniyle konu hakkında açıklama yapılması gerekli olmuştur.

ARTIK YAPILMIYOR

Sağlık Bakanlığında personel alımlarına yönelik ilan ve duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.yhgm.saglik.gov.tr) yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığında genel olarak personel istihdamı aşağıda özetlenen iki ana başlıkta yapılmaktadır. Tüm hizmet alım personeli kadroya geçmiş olduğundan hizmet alım taşeron yöntemi ile personel istihdamı artık yapılmamaktadır.

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENEL OLARAK PERSONEL İSTİHDAM MODELLERİ NELERDİR?

1- Sağlık ve yardımcı sağlık personeli istihdamı:
a. Hekim, eczacı, diş hekimi vb. sağlık personeli (KPSS puanı olmadan) DHY (DEVLET HİZMET YÜKÜMLÜLÜĞÜ KURASI) veya AÇIKTAN ATAMA KURASI ile devlet memuru olarak atanmaktadır.
b. Yardımcı sağlık personeli (ebe, hemşire vb.) KPSS puanına göre AÇIKTAN ATAMA KURASI ile devlet memuru olarak atanmaktadır.

2- Teknik, temizlik, veri, güvenlik vb. personel istihdamı : Bazı branşlarda KPSS puanı istenmekte olup ilan edildiği zaman İŞKUR ÜZERİNDEN müracaat edilerek sınav ile devlet işçisi olarak atanmaktadır.

ŞEHİR HASTANELERİ PERSONEL ALIMLARI NASIL YAPILIYOR?

1- Sağlık Bakanlığında hâlihazırda hekim, ebe, hemşire, vb. devlet memuru veya işçisi olarak çalışmakta olan personelin ataması bakanlık tarafından Şehir Hastanesine yapılmaktadır.
2- Şehir Hastanesinde laboratuvar, görüntüleme hizmetleri ve yemek, temizlik, güvenlik gibi otelcilik hizmetleri Kamu Özel Ortaklığı kapsamında Yüklenici Şirket tarafından yürütüleceğinden bu tür personel tamamen şirket tarafından istihdam edilmekte, hastane yönetimi tarafından taşeron usulü veya herhangi bir ihale yöntemi ile personel alınmamaktadır. Şehir hastanesinin açılmasına 2-3 ay kala şirket yönetimi tarafından duyurusu yapılarak personel alımı yapılacaktır. Daha önceden İl Sağlık Müdürlüğü veya başka bir yerde ön başvuru, CV alımı vs. söz konusu olmamaktadır.
Bu açıklamalar dışında herhangi resmi olmayan reklamlara, personel alımını garanti eden sertifika kurslarına vs. itibar edilmemesi önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

17 Temmuz 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Dogukan Utku - merhabalar izmit merkezde oturuyorum sakarya üniversitesi lisans kimya bölümü mezunuyum numaram : 05536788742

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Eylül 12:02
04

Ebru - sekreterlik için nasıl başvuru yapabilirim? Büro yönetimi mezunuyum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ağustos 22:11
03

Semi̇h Çakir - Hemşire yardımcısıyım.Nasıl başvurabilirim?İzmit'te oturuyorum...553 361 86 63

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Ağustos 23:43
02

Murat Yılmaz - @Aysenur içen 01 nolu yoruma cevabı: son 13 satırı OKUYUN

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 00:33


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?