Halk ekmek meclisten geçti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Temmuz ayı meclis toplantısı bugün Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonunda Başkan Tahir Büyükakın’ın yönetiminde gerçekleştiriliyor. Toplantıda 94 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanacak.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

ÜÇ İLÇEDE VAR

Melcisin en önemli gündem maddelerinden biri kuşkusuz halk ekmek konusuydu. Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Başkan Tahir Büyükakın, “Aslında bunun bir uygulaması Darıca’da yapılıyor. Körfez ve Gebze belediyelerimizde halk ekmek uygulaması var. Bunu ilimizin tüm ilçelerine yaygınlaştırmak istiyoruz.

NOKTALAR BELİRLENECEK

Fırıncılar Odasıyla da görüştük. Fırıncılar imalatı yapsın, dağıtımı yapsın dedik. Teklifimiz onlar tarafından da uygun görüldü. Biz sadece mobo noktaları belediyeler olarak belirleyeceğiz.

LOGO OLACAK

Fırıncılar da mobo noktalarında kendi personellerini çalıştırarak kendi ekmeklerini satacak. Bu sebeple tüm ilçe belediyeleri de kendi meclislerinden karar çıkarmalı. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin logoları da mobo noktalarında olsun.”

TEŞEKKÜR BORÇLUSUNUZ

Tahir Büyükakın’ın ardından söz alan CHP’li Engin Taşdemir, “Başkanım bu konuda bize bir teşekkür borçlusunuz. Halk ekmeği bir yıl önce gündeme getirdik ve geçmiş dönem başkanımızla ciddi bir kavga verdik. Şindi bunu yapmak bizler için de memnuniyet verici” dedi.

1 YL OLACAK GİBİ

Daha sonra halk ekmeğin fiyatıyla ilgili konu gündeme geldi. Başkan Büyükakın, “Henüz bu konu netleşmedi. Ama halk ekmek uygulayan üç ilçe 1 TL’den satıyor. Demek ki olur rakam bu gibi. Ancak tekrar fiyat üzerine çalışma yapacağız” açıklamasında bulundu.

11 Temmuz 2019 - Belediyeler

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?