Kocaeli'de tatil beldesi sit alanı oldu!

Kocaeli’nin incisi Kerpe hakkında resmi gazetede sevindirici bir haber yayınlandı.

Büyütmek için resme tıklayın

YAZ GELDİ Mİ 

Kocaelililerin yaz geldi mi vazgeçilmezi olan, doğası, denizi ile gören herkesi büyüleyen Kandıra’nın Kerpe Beldesi için önemli bir gelişme yaşandı. Kerpe Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alını” olarak tescil edildi. Artık kimse izin almadan Kerpe’ye bir çivi bile çakamayacak.

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA...

Karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Resmi Gazete’de bu karar şu ifadelerle duyuruldu: “27 Ekim 2017 tarihli ve 30223 sayılı Resmi Gazete Yayımlanan “Korunan Alanların Tespit, Tescil ve Onayına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in 2. Maddesinin (j) bendinde yer alan “Anıt ağaçlar hariç, tabiat varlıklarının ve doğal sit alanlarının tescil kararları Resmi Gazete’de yayımlanır ve Bakanlığın internet sayfasında bir ay süre ile duyurulur” hükmü gereği ekteki haritada belirtilen doğal sit alanının tescili tebliğ olunur.” 

11 Temmuz 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?