İzmit Endüstri Meslek Lisesi taşınmalı mı?

Kentte bir haftadır İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin taşınması konuşuluyor.

Büyütmek için resme tıklayın

KAYMAKAMLIK GELSİN

İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, kentin en tarihi noktalarından biri. Ancak son bir haftadır İzmit Endüstri Meslek Lisesinin taşınması kamuoyunda konuşuluyor. Bunun başlıca sebebi ise çevre esnafın okulun buradan kaldırılarak yerine İzmit Kaymakamlığının getirilmesi. Ancak buna başta İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği olmak üzere kentin farklı kesimlerinden tepki geldi.

EROL DA KARŞI ÇIKTI

Konuya Biz İzmitiz Grubu kurucusu ve kentin sevilen isimlerinden Hüseyin Erol da dahil oldu. Sosyal medya hesabından tarihi liseyle ilgili bir açıklama yapan Hüseyin Erol, İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin aynı yerinde kalması gerektiğini ifade etti.

TARTIŞMA BAŞLADI

Hüseyin Erol yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“İZMİT SANAT OKULUNA DOKUNMA!!!!!

Bir çok İzmitlinin mezunu olmaktan gurur duyduğu, meslek sahibi olup çalışma hayatına merhaba deyip ekmeğini kazandığı, kentimizin adı marka olmuş eğitim kurumu, eski adı ile İzmit Sanat Okulu, günümüzdeki adı ile İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin başka bir yere götürüleceği ve binanın başka bir kamu kurumuna devredileceği konusu yerelde tartışmaya başlandı.

BU FİLMİ GÖRDÜK

Yakın bir geçmişte bu filmi İzmit Lisesinde de görmüş ve üzücü sonucu hep birlikte yaşamıştık. Bu sefer safları daha sıkı tutmamız gerektiği apaçık ortadır. Bugün, hemşehrimiz ve grup üyemiz olan İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği Başkanı Halil Atay’ı konu ile ilgili olarak aradım. Bu konuda bir paylaşım yapacağımı ve önce bir İzmitli olarak sonra da grup üyemiz olan binlerce İzmit Sanat Okulu mezunu adına itiraz edeceğimi beyan ettim.

RANDEVU İSTEYECEĞİZ

Halil Atay’da bana, “ bu haber yerel bir basında yer alınca, yönetim kurulu arkadaşlarını acil olarak toplantıya çağırdığını, konunun detaylı bir şekilde görüşüldüğünü ve oy birliği ile karar alarak okullarının yerinde kalması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, en kısa zamanda KOCAELİ Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’dan randevu talep edeceklerini söyledi.

YERİNDE KALSIN

Biz “İzmitiz” Grubunun desteğinin çok önemli olduğunu belirterek, duyarlılığım için teşekkür etti. Ben de bu sıkıntılı süreçte yanlarında olacağımı, İzmit’in tarihi eğitim kurumu olan İzmit Sanat Okuluna kimsesinin dokunmaması gerektiğini kendisine ilettim. Okulumuz yerinde kalsın.”

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

İşte tartışma özetle bu şekilde. Peki tarihi İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yıllardır olduğu bölgeden gerçekten taşınmalı mı? İzmit Kaymakamlığının bu bölgeye getirilmesi kent için daha mı faydalı olur işte bunu Kocaelilere soruyoruz. Kocaeli bu konuda ne düşünüyor?

10 Temmuz 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

09

Hsn - Tasinmamali çünkü bir sürü masraf kaymakamlık olduğu yerde kalmali

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 09:37
07

41izmitli4141 - Kalmalı osman memleketine gitsin izmirlilerin okulu orasi

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 03:56
04

Sanat Okulu - Kesinlikle yerinde kalmalı,okulun orada olması öğrenciler öğretmenler ve esnaf için çok önemlidir.Üretime küçük yaşlarda katılan çocuklarımız var bu okulda.

Onların eğitimi herşeyden daha önemlidir.

Kavga ediyorlar diye şikayetçi olan arkadaş

kavga her yerde,yolda,evlerde,işyerlerinde,mecliste...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 10 Temmuz 23:41
03

Eğitimci - Tarihi okul ve ruhu önemli.O okul kocaelinin markası.Kesinlikle taşınamaz.Kimsenin gücü yetmez buna.İzmit lisesi taşındı.Ne oldu.Ortaokul oldu.trafik felç oldu.birileri görsün.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 10 Temmuz 20:17
02

Osman - Ben bu okulun karşısında oturuyorum. Yıllardır kavga, gürültü, yakışıksız öğrenci davranışları. Yetti artık. Acilen buradan taşınsın ve yerine park yapılsın.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 10 Temmuz 16:05
08

41izmitli4141 - @Osman 02 nolu yoruma cevabı: İzmirlilerin okulu yerinde kalmalı o zaman saat kulesini al denize götür kardeş

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 03:58
05

Sanat Okulu - @Osman 02 nolu yoruma cevabı: Bence siz taşının

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 10 Temmuz 23:43


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?