İzmit Belediyesine ‘sürgün’ tepkisi!

İzmit Belediyesinde geçtiğimiz hafta 2 zabıta personeli temizlik işleri müdürlüğüne sürülmüştü.

Büyütmek için resme tıklayın

MOBİNG İDDİASI

Yaşanan bu sürgün olayına İzmit Belediyesinde örgütlü sendika olan Hizmet İş Sendikasından tepki geldi. Şube Başkanı İdris Ersoy yaptığı açıklamada İzmit Belediyesini hedef aldı ve belediyenin mobing uyguladığını ifade etti.

10 YILDIR ZABITALAR

İşte İdris Ersoy’un o açıklamaları:
İzmit Belediyesi’nde çalışan 2 zabıta personeli üyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne sürgün edildi.
10 yıldır İzmit Belediyesi Zabıta Destek Personeli olarak çalışan Adem Özay ve Kamil Akgün, hiçbir gerekçe gösterilmeden Temizlik İşlerinde (çöp) görevlendirilmiştir.

SİYASİ VE KEYFİ TUTUM

Yıllardır yaptıkları ve uzmanlaştıkları işlerden uzaklaştırılarak çöp toplamakla görevlendirilen üyemiz emekçilere yönelik bu tutum, siyasi ve keyfi bir tutumdur.
İki arkadaşımızın haksız ve hukuksuz olarak temizlik işlerinde görevlendirilmesi iş huzurunu bozmuş, belediye çalışanları arasında gelecek kaygısına neden olmuştur.

İŞ HUZURU BOZULACAK

Zabıta olarak çalışan iki üyemiz, 4857 sayılı İş Kanunu’nda belirtilen “Esaslı İşyeri Değişikliği” gereği, görevlendirmeyi yasal olarak kabul etmemiş, Zabıta Müdürlüğü’nde işe gidip gelmeyi sürdürmüş, iş yerinde kart okutmaya devam etmişlerdir. Ancak, kart okuma sistemleri kapatılarak psikolojik mobinge tabi tutulmuşlardır.
Yıllardır çalıştıkları işlerinde uzmanlaşmış emekçileri anlamadıkları bir işle görevlendirmenin iş verimini, iş ahengini, iş barışını ve iş huzurunu bozacağı aşikârdır.

DİKKATLİ İŞLEM YAPSINLAR

Emekçilerin siyasi görüşlerinden, inançlarından, etnik kimliklerinden dolayı işlerinden atılması, sürgün edilmesi ve mobinge maruz kalmasını kabul etmek mümkün değildir.
İftiranın, karalamaların çokça yaşanacağı bu günlerde İzmit Belediyesi’nden daha titiz ve dikkatli işlemler yapmasını talep ediyoruz.
HİZMET-İŞ Sendikası olarak, üyemiz iki zabıta arkadaşımızın haklı mücadelesinde yanında olduğumuzu ifade ediyor, mücadelelerine her türlü destek olacağımızın bilinmesini istiyoruz.”

09 Temmuz 2019 - Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10

Hasan Yüce - Tarihin tekerrür etmesi ne acı.5 yıl sonra yine,sonra yine,tekrar tekrar ve yine.Sağı solu aynı.Zulüm sistemi içinde boğuşup duruyor,iktidarı ele geçiren başlıyor falakaya.Hepisi aynı.Olan gariban sağcı,solcu çalışanlara oluyor.Zavallılık.Seçimi kaybedip son dakkada belediyeye alınanlara hiç acımıyorum.Onları işe alanlara yazıklar olsun diyorum.Kendi örgütlerinizde çalışıp sizden iş bekleyen gençler hakkınızda ne düşünüyordur.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Temmuz 09:25
09

Kral - Anlatıcak çok şey var ama değmez elbette işç.inin haklarını savunucan ama bu şekilde olmaz .böyle sendikacılık hiç olmaz . çünkü her daim işverenle bir olan sendikanın işçiyi korur gibi yapıp işverenle anlaşıp işçisinin haklarını veren sendika olarak. Sizler. Neden norm kadrosu var deyilipte ..onlarca iş.inin gönderilmesine ses bile edemediniz . senin yerindeki o zamanın başkanları ve başkanı olarak bizlerde sürgün yediğimiz de şunu diyordunuz sonuçta işçisiniz ne iş verilirse gidilmek zorunda diyordunuz . şimdi ne değişti ki kadrolarda iş kolumu imzalandıda bu kadar yaygara çıkıyor. Bence işlerine sahip çıksınlar ortam kötü bak . demelisiniz bunlar sizlerin bize söyleyipte bulunduğunuz hazır kelimeler .saygımla yaşasın işçi haklarını samimi savunanlar . buradaki sorun işçinin yer değişmesi keşke 347 kişi dağıtılırken bir genel açıklama ve eylem yapsaydın o zaman .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Temmuz 02:08
08

Tuncay - İdris ERSOY a sorun TORBA YASAYLA gönderilenlerin arkasında niye duramamış zamanında. Kimsenin yüzüne bile bakmıyordu kendileri. Sendikacılık oynamayı bıraksın yemiyor kimse.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Temmuz 16:23
07

Akp Maduru - Akp li yenice gelir gelmez emekçileri ekmeğinden ederken işçi kıyımı olmuyor muydu bende teknik elemandım çöpe sürülmüştüm ne ekerseniz onu biçersiniz ağlamayın boşuna Nevzat doğan norm kadro dedi belediye çalışanlarını başka kurumlara sürdü o zaman neden kimesnin sesi çıkmadı .

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 23:14
06

Ospi - tepki gösteren kimse ona söylüyorum Hikmet Erenkaya nın sekreteri KANDIRA ya sürülürken neden sesiniz çıkmadı YEMEDİ mi...?

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 15:48
05

Unutmadik - Belediye yönetiminin baskıları sonucu İzmitte örgütlendin.İşçileri tehtid ettiniz. sendikasından vaz geçmeyenlerin yerini değiştirdiniz. Şimdi en azından bu yönetim sendika için kimseyi baskı altında tutmuyor.İşçi kendi iradesiyle sendikasını seçiyor.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 15:33
04

Chpli - Bu arkadaşları demiyorum ama İdris ERSOY a sormak istiyorum son onbeş yıldır Başkan yardımcıları ,müdür,memur personelleri İzmit in en uzak köylerine ve kadrolarına aykırı ve onur kırıcı işler yaptırılır iken ahlak ve etik kurallar gereği sesini neden kıstığını ve bağlı olduğu sendikaya geçmeyen işçi arkadaşları başka kurumlara gönderilmesi için ön ayak olduğu günler çok uzak değil

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 09:04
03

Tepki Değil Gercek - Aynı durumları AK parti'de Nevzat Doğan geldiği zaman �brahim bulut ve insan kaynakları müdürü Nedim bey yapmıştı bu işler sırayla parayla değil ağrinıza gitmesin

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 09 Temmuz 19:13
02

Belediyeden Gönderilen - Nevzat doğan 378 işçiyi başka kamu kurumlarına gönderirken nerdeydin ozaman kafanızı kumamı gömmüştünüzde şimdi çıkardınız dürüst ve samimi olun adamlar sadece bölüm değiştirmişler:Nevzat’ın gönderdikleri ne iş yapıyor biliyormusun

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 09 Temmuz 17:14
01

Tuncayfiliz - İdris başkan bizler sürülürken nerdeidiniz yoksa belediye sizde başka bir görüşe vecdi diyemı

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 09 Temmuz 17:10


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?