O firma alacaklılarını çağırıyor

Türkiye ve Kocaeli’de yüzlerce firma konkordato talebiyle mahkemelere başvuru yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

ÇAĞIRIYOR...

Konkordato ilan eden Kocaelili firmalardan biri de Renksan Aydınlatmaydı. Bir süredir konkordato sürecinde olan Renksan Aydınlatma San.Tic.Paz.Ltd.Şti. tarafından önemli bir duyuru yapıldı. Firma, borçlu olduğu alacaklılarını çağırıyor.

1 YIL

Renksan Aydınlatma San.Tic.Paz.Ltd.Şti. verilen ilanda şu ifadelere yer verildi: “ Gebze Asliye Ticaret Mahkemesinin 2018/346 Esas sayılı dosyası ile Konkordato talep eden Renksan Aydınlatma San.Tic.Paz.Ltd.Şti. hakkında İ.İ.K’NUN 289’uncu maddesi gereğince 28.10.2018 tarihinden geçerli olmak üzere 1 yıl süre ile kesin mühlet verilmesine hükmedilmiştir.

15 GÜN İÇİNDE

İ.İ.K’nun 299’uncu maddesi uyarınca “Alacaklılar Komiser tarafından 288’inci madde uyarınca yapılacak ilanla, ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde alacaklarını bildirmeye davet olunur. Ayrıca İlanın birer sureti adresi belli olan alacaklılara posta ile gönderilir. İlanda alacaklarını bildirmeyen alacaklıların bilançoda kayıtlı olmadıkça konkordato projesinin müzakerelerine kabul edilmeyecekleri ihtarı da yazılır” hükmü bulunmaktadır.

MAHRUM OLACAKLARI…

İ.İ.K’nun 299’uncu maddesi uyarınca Renksan Aydınlatma San.Tic.Paz.Ltd.Şti. “’nden” alacaklı olmanız durumunda Konkordato Komiserliğine hitaben S.M.M.M Selahattin BAL “Hacıhalil Mah. 1222 Sk. No:13 Daire: 4 Kat:1 Gebze / Kocaeli ” adresine 30.04.2018 tarihi itibariyle alacak tutarı ve alacağı ihtiva eden belgeleri (makbuz,irsaliye,fatura,cari hesap ekstresi vb.) ile birlikte ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde alacaklarınızı bildirmenizi, alacaklarını bildirmeyen alacaklıların bilançoda kayıtlı olmadıkça, konkordato projesinin müzakerelerine kabul edilmeyecekleri ve oy hakkından mahrum olacakları ihtaren tebliğ olunur.”

09 Temmuz 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?