Diyanet kararını verdi. Sinan Cihan geldi, Ravza Cihan gitti

Manisa Müftülüğü görevinden Kocaeli İl Müftülüğüne atanan Sinan Cihan bugün görevini Yusuf Doğan’dan devraldı.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

KONU GÜNDEMDEN DÜŞMEMİŞTİ

Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla görevlendirmesi yapıldıktan sonra tartışmalar başlamıştı. Bu tartışmaların sebebi, il müftüsü atanan Sinan Cihan’ın kızı Ravza Cihan’ın Kocaeli İl Müftü yardımcısı olarak görev yapmasıydı.
Baba müftünün, müftü yardımcısı kızının sicil amiri olması, kamuoyu ve Diyanet camiasında tartışılmış, konu bir süre gündemden düşmemişti.

ATAMAYI DEVLET YAPAR

Konuyla ilgili henüz daha Kocaeli’ye gelmeden önce EN Kocaeli’ye açıklama yapan Sinan Cihan, “Atamayı devlet yapar. Bizim atama yaptıracak halimiz yok. Ben 30 küsür yıldır Anadolu’yu dolaşıyorum. Kızım da 2017 yılında Kocaeli İl Müftü Yardımcısı olarak görevlendirildi.

KENDİ BAŞARISI

Bu atamalar öncesi olan, hesabı kitabı olan işler değil. Kızımın benim desteğime ihtiyacı yok. Bugün bulunduğu konuma Allah’ın yardımı ve kendi başarısıyla geldi.

YENİDEN DEĞERLENDİRME YAPARIZ

Ne ben Kocaeli’ye atanacağımı bilirim. Ne de kızım, “Ben gideyim de babam arkamdan gelsin” diye düşünür. Bunlar bizim ayarlayabileceğimiz işler değil. Ancak ben görevime başladığımda yeniden oturur konuyla ilgili değerlendirme yaparız” demişti.

DAHA İLK GÜN

Sinan Cihan’ın görevine başladığı ilk gün Diyanet İşleri Başkanlığı kamuoyunda çok konuşulan bu konuya müdahale etti. Diyanet İşleri Başkanlığının kararıyla Kocaeli İl Müftü Yardımcısı, Sinan Cihan’ın kızı Ravza Cihan Sakarya İl Müftü Yardımcılığı görevine kaydırıldı.

YER DEĞİŞTİRDİLER

Sakarya İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapan Hatice Sümer ise Kocaeli İl Müftü Yardımcılığı görevine getirildi. İki kadın müftü yardımcısı yer değiştirildi ve sorun çözüldü.

08 Temmuz 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?