Cedit Kentsel Dönüşümü iptal mi edilecek?

Cedit Kentsel Dönüşümü iptal mi edilecek?

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesinde başkanlık el değiştirince, yeni başkanın eski projelere karşı nasıl bir tutum izleyeceği de merak konusu oldu. En merak edilen konulardan biri de, Cedit Mahallesinde İzmit Belediyesinin TOKİ ile birlikte yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışması.

SEÇİM ÖNCESİ
Başkan Hürriyet seçim öncesi Cedit Mahallesinde gerçekleştirdiği mini mitingde, “Cedit halkı cidden sıkıntılı. Kentsel dönüşüm nedeniyle ciddi problemleri var. Size söz veriyorum, Cedit halkının sorunun sorunum bileceğim ve insanları yerinden yurdundan etmeden, büyük borç yükleri altına sokmadan yerinde dönüşümü sağlayarak ve kentsel dönüşümü rantsal dönüşüme çevirmeden hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SEÇİM SONRASI
Başkan Hürriyet dün gerçekleştirilen meclis toplantısında konuyu bir kez daha gündeme getirdi, “Yakında Cedit’teki kentsel dönüşümde neler olduğunu hep birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı. Hürriyet’in bu açıklamaları akıllara, “İzmit Belediyesinin TOKİ ile yaptığı protokol iptal mi edilecek? Hürriyet protokolü iptal etmeye mi hazırlanıyor” sorusunu getirdi.

DOĞAN’IN İMZASI
Bilindiği gibi geçen yılın ortalarında başlayan çalışmalar kapsamında, İzmit Belediyesi bölge sakinlerinin yüzde 70’i ile anlaşıldığını duyurmuş, kamulaştırılıp parası ödenen evler için açılan ihale ise ertelenmişti. Bakalım Başkan Hürriyet, Nevzat Doğan’ın imzasını taşıyan Cedit projesinde nasıl bir yol izleyecek?

16 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.