İbrahim Kılıç; Görev verilmezse de tepkimiz olmaz

İbrahim Kılıç; Görev verilmezse de tepkimiz olmaz

Video için play'e tıklayın

AK Parti’de İzmit Belediye Meclis üyelerinin isimleri kulislere düşmeye başladı.
Bu isimlerden biri olan mevcut meclis üyesi İbrahim Kılıç için “Alikahya’da İbrahim Kılıç sıkıntısı” başlığıyla haber yapmıştık.
İbrahim Kılıç cevap hakkını kullandı.
Şu ana kadar yaptığı çalışmalar ve eleştiriler hakkında bilgi veren Kılıç şunları söyledi:

ONLAR ARKADAŞLARIMIZ
“Liste şu an itibariyle belli değil. Dolayısıyla hakkımda yapılan haberler insanları yanlış yönlendirebilir. İsmail olsun, Ali olsun, onlar bizim partilimiz, arkadaşlarımız. Onlara bir şey söylemem.

TEPKİMİZ OLMAZ
Ama ben kuruluşundan bu yana partideyim, teşkilatın içindeyim. Arkadaşlarıma danıştım. Bu nedenle de son gün müracaatımı yaptım.
Partimin vereceği her türlü göreve her zaman hazırım. Ne görev verirse versin. Görev verilmezse tepkimiz olmaz. Bilakis daha fazla çalışırım.

KAPI KAPI DOLAŞMADIM
Ben aday olabilmek için kapı kapı dolaşmadım, çağrılmadığım hiçbir yere gidip “böyle olsun” demedim, görüşmem olmadı.
Bütün parti çalışmalarına da katılıyorum. Bazen il dışına çıkıyoruz. Bazen gelemediğimiz zamanlar oluyor. Ama buradayız.

YÜZDE 95’İNE HAKİMİZ
Basına fazla çıkmamak, bizi ilgilendiren olaylara uzak durduğumuz anlamına gelmez. Şu an Alikahya’da ne varsa biz yüzde 95’ine hâkimiz. İzmit siyasetinde çok sözümüz ya da etkimiz olmayabilir. Ancak Alikahya bölgesinde hep oradayız. Kahvede, camideyiz. Kendi bölgemizdeki insanların sorunlarıyla ilgileniyoruz.

TEK HEDEFİM VAR
Benim milletvekili olma hedefim yok, il başkanı olma hedefim yok. Benim tek hedefim var, Alikahya bölgesindeki insanlara faydalı olmak. Alikahya’da belediye kapandı. Ancak belediye kapanmamış gibi, bütün istek ve talepleri insanlar hala bizimle çözmeye çalışıyorlar.

BELKİ YÜZDE 10 SEVMEZ
Başka bir gazetede hakkımda “sevilmiyor” ifadesi kullanılmış. Halbuki sevenimiz olur, sevmeyenimiz olur. Bizim Alikahya’daki Orduluların nüfusu (Yuvam dahil) 50 bin yaklaşık. 30 bin olsun. 30 bin kişiden, çıkın sokağa, konuşalım. Yüzde 10 diyebilir. Siyaseten diyebilir ya da tanımaz. Gayet normal. Ancak başka türlü bizi sevmeyen çıkmaz. Çünkü biz herkesle iç içeyiz, beraberiz.

İKİ DERNEK BAŞKANIYIM
Ben halen Kocaeli Ordulular Derneği ve Alikahya Spor Kulübü Başkanıyım. Dolayısıyla sosyal hayatın da içindeyim. Kocaelispor stadının Alikahya’ya gelmesinde en büyük katkı bize ait. Sağ olsun başkanlarımızın da büyük destekleriyle. Aynı zamanda o bölgede küçük sanayi sitesinin parsellerini bitirdik. Alikahya bölgemize kapalı pazar yaptırdık.

BİR TANE İŞÇİ ÇIKARMADIK
Konkordato ile de bilgilendirme yapayım. Elimizde sözleşmesini imzaladığımız işler var. Ancak kamuya iş yapan firmalar, onlar durunca bizler de durduk. İşlerimiz devam ediyor. Ticaretimiz devam ediyor. Banka borçlarımızı yapılandırdık, ödemeye devam ediyoruz. Bir tane işçi çıkarmadık.

KİMSEYİ DOLANDIRMADIK
Üniversitedeki işlerimiz devam ediyor. 262 Towers’taki işlerimiz yavaş da olsa devam ediyor. Daha çok Saykar üzerinden devam ediyoruz. Biz kimseyi dolandırmadık, kaçmadık, başka şeyler yapmadık. İşimizin başındayız. Adresimiz, ofisimiz belli. Ülkemizde genel bir sıkıntı var. Biz de nasıl aşarız diye düşünüyoruz. Hepsi bu.

“ÖNCE GENÇLER” DERİM
Biz partinin takdiri nasılsa öyle ilerleyeceğiz. Alikahya’daki oylarımızı nasıl yükseltiriz diye düşünüyoruz. Partimiz bizi uygun görmezse daha fazla çalışmamız gerekir. Henüz kesinleşmiş bir şey de yok. Yarın farklı pozisyonlarda hayata devam edebiliriz. Bizim kendi aramızda bir iddiamız ya da tersliğimiz yoktur. Bana sorsalar ‘önce gençler’ derim.

40 YILDIR ALİKAHYA’DA
1970 Ordu Gölköy doğumluyum.
1974 yılında Kocaeli’ye geldik.
1979’dan bu yana Alikahya’dayız.
Halen Alikahya’da oturuyorum.
Bütün akrabam, sülalem burada.
AK Parti belde kuruluşundan bu yana çeşitli görevler aldım.
İki dönemdir meclis üyeliği yapıyorum.
Meclis üyeliğinden önce herhangi bir teşkilat görevim olmadı.
1993 yılında Kılıç Elektrik’i kurduk.
KLC Elektrik İnşaat ve SAYKAR Bilgisayar, Elektrik diğer firmalarımız.
Evli ve 5 çocuk babasıyım.”

Alikahya’da İbrahim Kılıç sıkıntısı!

12 Şubat 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Salih yıldız - Bence Ali Erdem olsun.içimizden biri.dava adamı ayrıca.ismail de iyi arkadaş ama zengin korkuyorum .ibrahim bey ise tekrar aday olması yanlış.kaç dönemdir hem alikahyayı hemde kendini batırdı.yeter zenginler çekilin kenara .artık halkın içinden biri çıksın.yazaçak çok şey varda .hayırlısı.açaba sizce hangisi ak parti belediye meçlis üyeliği için ne kadar para bağış yaptı. Saygılar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 18:26
02

alikahyanın içinden - sayın ibrahim kılıç. alikahyanın sıkıntısını biliyorum demişsin sıkıntı sensin. ne yaptın alikahya için kendi menfaatlerinin dışında. düş alikahyanın yakasından

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 18:26
01

Reisçi - kelimeler kifayetsiz kalır bu adamı anlatmakta..madem neden gençlerin önünü açmıyorsun,tabi açarsan, ifllasta olan şirketlerine ihale alamayacaksın, bunlar AKP nin kalkınma tarafına yapışmışlar,Reisimiz bunları yakınen tanısa kesin doğrar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 18:26


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?