Hedefimiz: Genç STK’lar birliği!

Hedefimiz: Genç STK'lar birliği!

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli’nin en önemli ve en hareketli sivil toplum kuruluşlarından Genç İzmitliler Platformu, Akmeşe Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği, Paşa- Şehir Derneği En Kocaeli’yi ziyaret etti.
Ziyarette Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz, Akmeşe Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sebahattin Demiray, Paşa-Şehir Dernek Başkanı ve Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç, Genç İzmitliler Yönetim Kurulu üyeleri Mesut Ceylan, Erhan Uyanık, Aslıhan Üzülmez, Bekir Yıldız hazır bulundu.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Şengöz, İzmit’te genç bir STK birliği oluşturmak istediklerinin altını çizdi.

TİYATROYA DAVET
Samet Şengöz, “Son dönemde ‘Eniştenin suçu ne?’ adlı bir tiyatro gösterisi yaptık. Bu ekibin tamamı İnegöl’den gelen misafirlerimizden oluştu. Güzel bir oyundu. Yarın akşam platformuzun yöneticilerinin oynayacağı ‘Çanakkale: Mehmetim’ tiyatro gösterisi olacak. Tiyatro saat 19.00’da İzmit Fuar Alanı Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleşecek. Tüm vatandaşlarımızı ücretsiz olan tiyatro gösterimimize bekliyorum. Tiyatro ücretsiz olacak.

SOSYAL YARDIMLAŞMAYA AĞIRLIK VERECEĞİZ
Bugüne kadar hep yardımlaşma faaliyetleri ile öne çıkıyorduk. Bundan sonra sosyal, kültürel çalışmalar ile de öne çıkacağız. Geçen günlerde bir gençlik buluşmamız oldu. 250 üniversite öğrencisi ile kahvaltıda buluştuk. Genç STK başkanlarımız da katıldı. Bundan sonra gençlere olan yatırımlarımız maddi ve manevi anlamda artacak. Sosyal yardımlaşma çalışmalarına da ağırlık vereceğiz.

DERDİMİZ İZMİT
Gönül ziyaretlerimiz devam ediyor. Hasta, yaşlı, engellileri ziyaret ediyoruz. Yılbaşında da erzak topladık, bunları dağıttık. Çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor. Bizim derdimiz İzmit. ‘İzmit için neler yapabiliriz?’ diye düşünürken bu çalışmalar ortaya çıktı.

DAHA GÜÇLÜ…
Şimdi kardeş derneklerimiz ile birlikte daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz İzmit’te genç bir STK birliği oluşturmak. Genç STK’lar bir çatı altında toplansın ve herkes kendi alanında çalışmalarına devam etsin. Bu dernekler ise ayda bir toplanarak istişare yapsın” dedi.

15 Mart 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz