İzmit Belediyesine yeni müdür geliyor

İzmit Belediyesine yeni müdür geliyor

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, görevine resmen atandıktan sonra kadro kurma çalışmalarına başladı.
Hürriyet yaklaşık 20 gündür müdür kadrolarında değişiklikler yapıyor.

YAKIN ZAMANDA
Bugüne kadar birçok müdürlükte değişime giden Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi Kültür ve Turizm Müdürlüğü için atayacağı ismi de belirledi. Şu an mevcut Kültür ve Turizm Müdürü Muhammet Öztürk’ün yerine Dilek Alp’in atanacak. Atamanın ne zaman gerçekleşeceği ise henüz bilinmiyor.

YILLIK İZNE AYRILDI
İzmit Belediyesi Kültür ve Turizm Müdürü Muhammet Öztürk’ün ismi çok fazla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü için anılmıştı. Ancak Muhammet Öztürk’ün henüz hangi göreve geçeceği netlik kazanmadı. Ayrıca Muhammet Öztürk’ün şu an İzmit Belediyesinden yıllık izne ayrıldığı da gelen bilgiler arasında.

DİLEK ALP KİMDİR?
1967 Beykoz, İstanbul doğumludur.
Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı (1989), ABD Stratford Üniversitesi İşletme Mühendisliği (2005), ABD Santa Clara Üniversitesi Dünya Kadın Liderler Bölümü (2008), ABD Harvard Üniversitesi Lobicilik ve Strateji Bölümü (2012) ve İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümünde (2016) eğitim almıştır.
Birleşmiş Milletlerde Kadın Kapasite Geliştirme uzmanı, Kadın İstihdam Saha Eğitimcisi, Güney Afrika Saha Sorumlusu, İlkel Kabileler Raportörü, İnsan Hakları Gözlemcisi olarak çalışmaktadır. Halen gönüllü eğitmendir.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, İmar Daire Başkanlığı’nda (1990) Vadiler Proje Koordinatörü, Richard Murray Architect Assocs. Co.’da (1992) Mimar, ABD Beyaz Saray’da (2012) Kültürel Miras Uzmanı, Gölcük Belediyesi’nde Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde, Basın Yayın Müdürlüğü’nde, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde, Kültür İşleri Müdürlüğü’nde Gölcük Sanat Galerisi Kurucusu ve Sorumlusu, Tarihi Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı Sorumlusu, Uluslararası Şenlik ve Sempozyumlar Koordinatörü, Somut Olmayan Kültürel Miras Uzmanı, Kırsal Kadın Projeleri ve Yerel Marka Geliştirme Sorumlusu olarak çalışmıştır. (1999’dan itibaren günümüze)
Ulusal ve uluslarası dergilere düzenli makale yazmaktadır. İyi derecede İngilizce, orta derecede Osmanlıca ve İspanyolca bilmektedir.

Dilek Alp

12 Haziran 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.