Cumhur ittifakından ortak kılavuz

Cumhur ittifakından ortak kılavuz

Büyütmek için resme tıklayın

ÇALIŞMALAR ANLATILACAK
Kılavuzda, seçim çalışmasında dikkat edilecek hususlar yer alacak. Hazırlık aşamalarında sona gelinen kılavuzda ortak adayla seçime gidilen bölgelerde seçim ofislerinin nasıl düzenleneceği, hangi bayrak ve fotoğrafların asılacağı konusunda teşkilatlara uyarılarda bulunulacak. Yine iki parti teşkilatının sahada yürütecekleri ortak çalışmalarla ilgili de kılavuzda bilgiler verilecek. Mahalle toplantılarında nasıl davranılacağı, kimlerin konuşacağı, hangi bayrak ve afişlerin taşınacağı kılavuzda yer alacak. Saha çalışmaların nasıl koordine edileceği hakkında da bilgi verilecek.

MİTİNGLERLE İLGİLİ DETAYLAR
Kılavuzda ortak mitinglerle ilgili bölüm de yer alacak. Miting çağrılarında iki liderin fotoğrafı kullanılacak. Ortak miting alanlarında sadece Türk bayrağı ve ortak söylemlere vurgu yapılan afişler yer alacak. Yine alanda iki teşkilatın ortak sloganları dilendirilecek. Kılavuzda ittifak ruhuna aykırı, diğer teşkilatı incitecek söylem ve hareketlerden kaçınılması istenecek. Cumhur İttifakı’nın bir seçim ittifakı değil gönül birlikteliği olduğuna dikkat çekilerek oluşumunda bir pazarlığın söz konusu olmadığı vurgulanacak.

14 Şubat 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.