Darıca Yarı Maratonu iptal!

Darıca Yarı Maratonu iptal!

Haber albümü için resme tıklayın

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, düzenlediği basın toplantısında ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlardan dolayı bu yıl yedincisini düzenleyecekleri Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nu ileri bir tarihe ertelediklerini açıkladı.

TEŞEKKÜR
Darıca Belediyesi Teras Cafe Restaurant’ta düzenlenen toplantıya bölge basını yoğun ilgi gösterirken, belediye başkan yardımcılarının da yer aldığı basın toplantısında konuşan Başkan Şükrü Karabacak, programlarına katılımlarından dolayı bütün basın mensuplarına teşekkür ederek ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ
Başkan Karabacak, “son zamanlarda ülkemizdeki ekonomik kriz inanıyoruz ki halkımızın da desteği ile en kısa zamanda aşılacaktır. Bizlerde yerel yönetimler olarak bu konuda adımlar atıyoruz. Bizim önceliklerimiz var bundan dolayıdır ki bizim şu an önceliğimiz halkımızın genel ihtiyaçlarını karşılamak ve çözmek. Tasarruf tedbirleri çerçevesinde 14 Ekim 2018 tarihinde yapmayı planladığımız Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nu ileri bir tarihe erteledik.

MAKAM ARAÇLARI
Böyle bir ortamda sosyal ve kültürel etkinliklere bir süre ara vereceğiz. Bunun yanı sıra birim müdürlerimizin kendi istekleriyle kullandığı araçları garajlara çektik, kiralık olanları iade edeceğiz, Müdürlerimiz kendi imkanlarını seferber ediyor buradan da onlara teşekkür ediyorum. Belediye olarak harcamalarımızda da tasarrufa gidiyoruz. Özellikle bütün alımlarda yerli malı şartını getiriyoruz, ekonomimize ne kadar katkı sağlayabilirsek o kadar iyi bir iş yapmış oluruz. Bu tasarruflardan yüzde 30-35’lik katkı sağlayacağımıza inanıyorum.’’ dedi.

10 Eylül 2018 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz