Gülaçtı sitenin bekçisine de takmış

Gülaçtı sitenin bekçisine de takmış

Haber albümü için resme tıklayın

Geçtiğimiz yılın haziran ayında Kocaeli’nin en ünlü kuyumcularından biri olan Gülaçtı ailesinin sahibi olduğu Gülaçtı Kuyumculuk’un iflas ettiği dedikoduları yayılmıştı.

PLANLADIĞI GİBİ GİTMEDİ
Daha sonra bu dedikoduları yalanlayan ancak nakit sıkıntısı yaşadığını itiraf eden Hüseyin Gülaçtı, elindeki gayrimenkulleri sattığı zaman borçlarını temizleyeceğini ve düzlüğe çıkacağını söylemişti. Ancak işler, Hüseyin Gülaçtı’nın planladığı gibi gitmedi.

2 MAYIS’TA SIRRA KADEM BASTI
Nihayetinde Gülaçtı Kuyumculuk, 2 Mayıs Perşembe günü dükkanı kepenk kapattı. Bu tarihten üç gün öncede işyerinde çalışan elemanların çıkışını veren Hüseyin Gülaçtı sırra kadem bastı. Gülaçtı Kuyumculuk, geride sayısı tam belli olmayan bir mağdur ordusu bıraktı.

HOLLANDA’YA
Hüseyin Gülaçtı için ortaya atılan en ciddi iddia, ailenin Hollanda’ya kaçtığı oldu. Nitekim İzmit Radar mevkiinde bulunan Gülaçtı Villalarındaki evinde bir öğlen saati terk eden Gülaçtı ve ailesinden, 2 Mayıs tarihinden bu yana haber alınamıyor.

DEFALARCA İSTEMİŞ
Bugüne kadar Hüseyin Gülaçtı ve Gülaçtı Kuyumculuktan 50’nin üzerinde mağdur şikayetçi oldu. Bu mağdurlardan birinin de Gülaçtı Villalarının bekçisi bir şahıs olduğu öğrenildi. Mağdur şahıs, Gülaçtıo kaçmadan önce defalarca kendisinden yatırdığı yaklaşık 50 bin TL’yi istese de geri alamadı.

HEM DE PATRONU
Edinilen bilgilere göre Gülaçtı Villalarının güvenlik görevlisi şahıs, ailesinden yaklaşık 50 bin TL miras kaldığı zaman ne yapacağını bilemedi. İki yıl önce de Hüseyin Gülaçtı, bu parayı Gülaçtı Kuyumculuktan işleterek parasından kar edebileceğini söyledi. Bekçi de bunu kabul etti.

MİRASINI ALMIŞ
Ancak yaşanan süreçte kötüye gidişi fark eden bekçi, birkaç defa patronu da sayılan Hüseyin Gülaçtı’dan parasını istese de alamadı. Hüseyin Gülaçtı’nın mirasına tabiri caizse el koyduğu bekçiden kaçışı da bir hayli ilginç.

GECE DEĞİL ÖĞLEN KAÇMIŞ
İddiaların aksine Hüseyin Gülaçtı, 1 Mayısı 2 Mayısa bağlayan gece kaçmadı. Aksine Gülaçtı’nın 1 Mayıs tarihinde öğlen saatlerinde Gülaçtı Villalarındaki evinden eşyalarını toplayıp çıkış yaptığı öğrenildi.

BORÇLU OLDUĞU BEKÇİYE GÖZÜKMEDEN GİTMİŞ
Sadece kıyafetlerini alarak sırra kadem basan Hüseyin Gülaçtı, 50 bin TL borçlu olduğu bekçi görev başında değilken yani mesai değişimi olduğu sırada siteden çıkış yaptı. Böylece site içinde kendisine engel olabilecek bir kişiye görünmeden Hollanda’ya doğru yola koyuldu.
Bakalım Gülaçtı mağdurları ilerleyen günlerde paralarını kurtarabilecek mi?

17 Mayıs 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.