BİLNET’e rekor talep

BİLNET’e rekor talep

+2
Haber albümü için resme tıklayın

2019-2020 öğretim dönemi için lisesine öğrenci kabul edecek Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesinde rekor bir katılımla düzenlenen “Lise Giriş ve Bursluluk Sınavı”na 2 bin 700 öğrenci katıldı. Sınavda başarılı olan öğrencilere gelecek yıl kayıtlarında özel avantajlar sunulacak.
İlk kez düzenlenmesine rağmen sınava katılımın yoğun olmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, ortaokul ve lise seviyelerinde olmak üzere bu yıl yapılan iki ayrı sınava 5 binin üzerinden öğrencinin katıldığını belirtti.

2 BİN 700 ÖĞRENCİ
Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi ilk yılına rekorlarla başladı. İzmit Tepeköy Mahallesi’nde bulunan en yeni eğitim merkezlerinden Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesinde hafta sonu düzenlenen ve ÖSYM’nin sınav kurallarının aynen geçerli olduğu “Lise Giriş ve Bursluluk Sınavı”na 2 bin 700 öğrenci müracaat etti. Anaokulundan Fen ve Anadolu Lisesine kadar 58 derslikten oluşan ve bin 400 öğrenci kapasiteli yerleşkede 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan sınav yoğun talep nedeniyle farklı oturumlarda yapıldı. Sınavlarda 85 öğretmen ve 20 personel görev yaparken sınav için öğrencilerle birlikte okula gelen velilere eğitim sistemindeki son değişiklikler ve okul hakkında konferans salonunda detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

İLGİ MOTİVE EDİYOR
Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, ilk yılları olmasına rağmen büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını ve okula talep olduğunu belirterek, “Bu ilgi bizleri yaptığımız işte daha çok motive ediyor, gençlerimize karşı sorumluluklarımızı artırıyor. Sınava katılan bütün öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Korkmaz, öğrencilerini yalnızca akademik alanda değil; müzik, sanat ve spor alanlarında da en iyi şekilde yetiştirmeyi hedeflediklerini ve bu konuda çok deneyimli ve alanlarında uzman öğretmen kadrosuna sahip olmaktan mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.

27 Şubat 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.