Bilgi Köprüsü’nde Drama Atölye çalışması

Bilgi Köprüsü'nde Drama Atölye çalışması

+3
Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta faaliyet gösteren, ilimizde ilk Montessori eğitimini başlatan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda etkinliklere bir yenisi eklendi. Tiyatro Salonu’nda Drama Atölye çalışması yapıldı.

KENDİLERİNİ İFADE ETTİLER
Velilerin de katıldığı etkinlikte yaratıcı drama yöntemiyle çocuklar bilgiyi arayarak, paylaşarak keşfetti. Kendisi, başkaları ve dünya hakkındaki bilincini arttıran ve her çocuğun hayal gücünü geliştiren bir öğrenme aracı olan bu Yaratıcı Drama etkinliğine çocukların etkin şekilde katılımı sağlandı. Duyularını, düş gücünü, imgelem yetisini devreye soktuğu, çocukların eleştirilme korkusu olmadan kendilerini en iyi şekilde ifade edebildikleri görüldü.
Hayatı bir anlamda canlandırdığı, çocukları cesaretlendirdiği ve kendi tepkilerini görme fırsatı elde ettikleri bu çalışmanın amacına ulaştığı belirtilirken çocuğun hem içsel yolculuğuna ve hem de sosyal çevresi ile dışsal yolculuğa emin adımlarla yürüyebilmesinin bir provası oldu.

ERHAN DEMİRAY ÖNCÜLÜĞÜNDE
Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu olarak okul-veli-çocuk ilişkisini güçlendirmek, birlikte kaliteli zaman geçirmek için çıkılan bu yolda drama çalışmalarına, kurum da öğretmenlik de yapan olan Kocaeli Bölge Tiyatrosu Eğitmeni Erhan Demiray öncülük etti. Çocuklara nefes açma, doğru nefes alma teknikleri öğretildi, beden koordinasyon çalışmaları yaptırıldı. Çocuklar ve aileleri sahnede keyifli bir zaman dilimi geçirdi.

09 Mart 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.