Engin Uçar ve Adnan Uysal’dan 2. büyük organizasyon

Engin Uçar ve Adnan Uysal'dan 2. büyük organizasyon

Haber albümü için resme tıklayın

Daha önce Kandıra Yolu üzerindeki Çadır Restoran’da oldukça kapsamlı bir organizasyon düzenleyerek dikkatleri üzerine çeken AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Engin Uçar, bölgenin sevilen simalarından Adnan Uysal ile birlikte yine büyük bir organizasyona imza attı.
Tepeköy Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın ve İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül katıldı.

BU COŞKU BİZİ FARKLI ZAFERE GÖTÜRECEK
Ev sahipliğini İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Engin Uçar ve Adnan Uysal üstlendiği programda başkan adayı Gönül’e ise AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, önceki dönemi İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Saraybahçe eski Belde Başkanı Halil Vehbi Yenice, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, STK’lar ve meclis üyesi adayları eşlik etti. Coşkulu kalabalığa seslenen Başkan adayı Gönül, “Son düzlükteyiz, buradaki coşku bizi 31 Mart gecesi ciddi bir farkla zafere götürecek” ifadelerine yer verdi.

SİBEL HANIM DÜRÜST VE SÖZÜNÜN ERİDİR
Programın açılış konuşmasını yapan İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Engin Uçar, “Bu iş gönül işi, bu iş sevda işi. Görüyorum ki sizlerin teveccühü Sibel Hanım ve Tahir Bey’i başkan yapmaya değil tarih yazmaya yetecektir” şeklinde konuştu. Uçar’ın ardından söz alan Adnan Uysal, “Sibel Hanım, Cumhurbaşkanımız tarafından belediye başkanı olarak ilan edildi. Benim pek bir söz söylememe gerek yok. Dürüst ve sözünün eri birisidir. Vekillik döneminde buranın taşına toprağına dokunmuş, Türkiye’nin kadınlarının emanet edildiği sıcak ve samimi bir insandır. Cumhurbaşkanımızın emaneti olan Sibel Hanım’ı başkan yapmak bizlerin görevidir” diye konuştu.

BÜYÜK HEYECAN, BÜYÜK GÜÇ OLDUNUZ
“Bu akşam buraya gelirken böyle bir kalabalıkla karşılaşmayı beklemiyordum. Benim için büyük bir heyecan, büyük bir güç oldunuz” diyerek konuşmasına başlayan Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, “Bizler biliyoruz ki milletimizin terazisi çok hassastır. Bizler milletimizin terazisine her zaman inandık. İlk defa yerel seçimlere ittifak ile giriyoruz. Yüreğinde vatan ve millet sevgisi olanların milli markası Cumhur İttifakı’dır. Cumhur ittifakı seçimden seçime bir araya gelenlerin ittifakı değildir. Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımız ne yapıp edip bu seçimleri almamızı istiyor. Son düzlükteyiz, Son düzlükteyiz, Tepeköy’ün bu coşkusu 31 Mart gecesi bizi ciddi bir farkla zafere götürecek” şeklinde konuştu.

GENÇLERİMİZ İÇİN İSTİHDAM MERKEZİ KURACAĞIZ
Açıklamalarına devam eden başkan adayı Gönül, “Cumhurbaşkanımız ‘Bizimkisi bir aşk hikayesi’ dedi. Bizler İzmit’i seviyoruz. İnsan sevdiğinin yüzüne baktığında ne istediğini ne beklediğini bilir. Bizde İzmit’e baktığımızda sizlerin istek ve beklentilerini anlıyoruz. Bizler gönülden gönüle köprüler kurarak gönül belediyeciliği yapmak istiyoruz. Her bir insanımızın mutluluğu ve sevinci için gayret göstereceğiz. Gençlerimiz için istihdam merkezi kuracağız. Amatör spor kulüplerimize otobüsünden malzeme yardımına kadar her türlü desteği yapacağız. Çalışan kadınlarımıza kreş desteği sağlayacağız. Evde üretim yapan kadınlarımıza internet üzerinden satış yapma imkanı sağlayacağız. Böylece evde çalışan kadınlarımız emekli olma imkanını kazanacak” dedi.

SON NEFESİMİZE KADAR SİZLER İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Projelerinden bahsetmeye devam eden Başkan Adayı Gönül, “Yaşlılarımız için yaşlı evleri ve günlük sosyal yaşantılarını devam ettirecekleri merkezler kuracağız. Yeteneklerine göre çocuklarımızın geleceklerine katkı sunacağımız ilgi alanları tespit merkezleri kuracağız. Her bir insanımıza ulaşmak istiyoruz. Son nefesimize kadar sizler için çalışacağız. Büyükşehir belediyemiz ile birlikte uyum içerisinde çalışarak İzmit’i gelecek vizyonuna taşımak hepimizin sorumluluğundadır. Mahalle meclislerinde halka yönetim yapacağız. Sorunlara çareyi birlikte buluşacağız. Hep birlikte çalışacağız. Oylarımıza, sandıklarımıza sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

LAYIK OLDUĞUNUZ HİZMETLERİ YAPACAĞIZ
Salondaki coşkudan dolayı duymuş olduğu mutluluğu ifade ettikten sonra konuşmasını yapan Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bu takıma sonuna kadar destek verdikten sonra sizleri pişman etmeyeceğiz. Sizler destek olduktan sonra arkanızdan ‘bu adamları bizlere neden önerdiniz’ diyen kimse olmayacak. 1 Nisan sabahı cep telefonumu bütün Kocaeli’ye vereceğim. Allah’ın izni ile tulum çıkaracağız değil mi? Seçim sandıkta kazanılır. Fakat bu salondaki coşkuyu gördüğümde seçim bitmiştir diyorum. Seçildikten sonra sizlerin başınızı öne eğdirmeyeceğiz. Sibel Hanım ile birlikte layık olduğunuz hizmetleri yapacağız” dedi.

İZMİT’İN VAKİT KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜ YOK
“Çalışmaktan onur duyduğum Sibel Hanım’ın ismi aday olarak ilan edildiği zaman biz İzmit’i alırız ve çok güzel destekler yaparız dedim” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Ben kendisine güveniyorum. Birileri mecliste kaç teklif vermiş diyorlar. Bunlar bilmiyorlar ki. İktidar partisi vekilleri mutfakta çalışır, iş yapar. Eğer bugün İzmit’e ve Kocaeli’ye bu kadar destek geldiyse her birinde Sibel Hanım’ın emeği ve katkısı var. İzmit sevgisini inşallah sizlere hizmet olarak yansıtacak ve farklı bir belediyecilik yapacak. Hizmet işi gönül işi. İzmit’e hizmet işi Sibel Gönül işi. Sibel Hanım gibi Tahir Bey’e de yüzde yüz güveniyoruz. İzmit’in vakit kaybetmeye tahammülü yok. Çocuklarımızın daha güçlü yaşamasını istiyorsak bu birliği bozmayalım. Arif’e tarif gerekmez. CHP’nin belediyecilik anlayışını sizler çok iyi biliyorsunuz bunlara geçit vermeyeceğinizden eminim” şeklinde konuştu.

UTANILACAK BİR ARKADAŞLA YOL YÜRÜNÜR MÜ?
Sözlerine devam eden Işık, “Cumhur İttifakı bir menfaat ittifakı değildir. Bu seçimde sizlere özellikle şunu söylemek istiyoruz. Cumhur İttifakı’na vereceğiniz destek ‘Türkiye güç kaybetsin’ diyenler için büyük bir ders olacak. Sizlerden özellikle bu açıdan destek vermenizi istiyoruz. Sizlerden on gün sonra yapılacak seçimde hem Sibel Hanım’a hem de Tahir Bey’e güçlü destekler istiyoruz. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyelim demişler. Kimin kiminle yürüdüğüne bakın. Bizler MHP ile yürüyoruz ama peki bu CHP kiminle yürüyor? Şu anda CHP ve HDP neden ittifak yaptığını söylemiyor. Utanılacak bir arkadaşla yol yürünür mü?” diye konuştu.

21 Mart 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz