Aydın Ünlü’den istifa açıklaması

Aydın Ünlü'den istifa açıklaması

Video için play'e tıklayın

MHP Genel Merkezinden bugün teşkilatlara önemli bir genelge gönderildi. AK Parti listelerinden meclis üyesi olarak seçilen MHP’liler, AK Parti listelerinden istifa etmesi istendi. Konuyla ilgili MHP İl Başkanı Aydın Ünlü EN Kocaeli’ye konuşarak duruma açıklık getirdi.

GENELGEDE NE YAZIYORDU?
MHP Genel Merkezinden teşkilatlara gönderilen söz konusu genelgede, “31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti ile ittifak olarak seçimlere girdiğimiz Belediyelerde; Belediye meclislerinin, seçimlerden sonraki ilk toplantılarında oluşturacakları İhtisas Komisyonlarında; parti grupları ve bağımsız adaylar aday gösterebileceğinden, MHP’li meclis üyelerinin de komisyonlarda Partimiz adına yer alabilmeleri için, ilk meclis toplantısından önce, secime girdikleri AK Parti istesinden istifa ederek, MHP Grubunu oluşturmaları ve ihtisas komisyonları üyelikleri için, MHP adına aday belirleyip göstermeleri gerekmektedir” ifadelerine yer verilmişti.

İLK TOPLANTIDA
Konuyla ilgili EN Kocaeli’ye konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bugün Kocaeli’de AK Parti listelerinden seçilmiş toplam 27 meclis üyesi bulunuyor. Bunların 3 tanesi aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyesi. Bu 27 arkadaşımız, meclis toplantılarından önce seçilmiş belediye başkanlarına AK Parti listesinden ayrıldığını beyan eden dilekçe verecek” dedi.

MHP’Lİ KİMLİĞİYLE…
İl Başkanı Aydın Ünlü, “AK Parti’nin belediye meclis üyesi listesinden seçilen arkadaşlarımız daha önce MHP’den istifa etmedi. Yani gidip AK Parti’ye üye olmadı. Ona açıklık getirmek lazım. Bu parti üyeliği gibi bir şey değil. Kısacası AK Parti listelerinden ayrılan arkadaşlarımız, MHP’li kimliğiyle meclislerde yer almaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

MUHALEFET PARTİSİ DEĞİLİZ
Meclislerde bir ‘muhalefet partisi’ gibi davranmayacaklarının altını çizen Aydın Ünlü, “Ancak şunun da altını kalın bir şekilde çizmek istiyorum. Bizler mecliste MHP’li kimliğimizle yer alacağız. Ancak biz mecliste bir muhalefet partisi değiliz. Biz Cumhur İttifakına ‘Namusumuz’ diyen bir partiyiz ve bu şekilde vatandaşa hizmet etmeye devam edeceğiz. Meclisteki bir muhalefet partisi hiçbir zaman olmayacağız. Bunu zaten tüm Kocaeli görecek” açıklamasında bulundu.

Kocaeli’deki o isimler AK Parti’den istifa mı edecek?

06 Nisan 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz