EYT mitingi için çok özel talep

EYT mitingi için çok özel talep

Haber albümü için resme tıklayın

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) seslerini duyurmak ve taleplerini dile getirmek için yeni eylem kararı aldı. 10 Şubat’ta Ankara’da büyük bir buluşmaya imza atan EYT’liler, Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve çevresini hınca hınç doldurmuştu. Bu buluşmanın ardından hükümetin herhangi bir adım atmamasına ve “Gündemimizde yok” açıklamasına tepki gösteren Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği (EYT SYD) Yönetim Kurulu, mart ayında İstanbul Maltepe’de büyük bir miting yapma kararı alındı.
Beklenen izin iki gün önce çıktı.
EYT’liler 17 Mart Pazar günü Maltepe’deki büyük mitingde 1 Milyon olacak.

TOPLUCA GİDELİM
EYT SYDD Kocaeli İl Temsilcisi Naim Avcı, mitingle ilgili EN Kocaeli’ye açıklamalar yaptı ve EYT mağdurlarından özel bir istekte bulundu. Naim Avcı, “Bu tarihi anı kimse kaçırmamalı. Ben mitinge katılacak arkadaşlarımızdan özel bir istekte bulunuyorum. Lütfen mümkün olduğunca özel araçlarımızla mitinge gitmeyelim. Otobüslerle topluca gidelim. Güzel bir kortej oluşturalım ve gücümüzü gösterelim” dedi.

ÇOCUKLARINIZA ANLATACAĞINIZ…
Sözlerini devam ettiren EYT Kocaeli İl Temsilcisi Naim Avcı şu ifadelere yer verdi:
“Herkes bu hak mücadelesine katılsın. EYT mitinginde olsun. Çocuklarınıza anlatacağınız bir hikayeniz olsun. Bu haklı mücadele de senin de katkın olsun. Sen varsan bir kişi fazlayız. Bir daha geri dönüşü olmayacak, telafisi olamayacak bir gün. Eğer bunu başarırsak siyasiler buradan bir ders çıkaracak.

ADIM ATILABİLİR
Bizim köpük olmadığımızı, bizim bu ülkenin gerçeği olduğumuzu, bu ülkeyi sevdiğimizi ve sadece hakkımızı istediğimizi her toplantıda dile getiriyoruz. Bizi kimse ötekileştirmesin. Bizi herkes duysun. EYT bu ülkenin en büyük sosyal sorunudur. Seçimden sonra bu iş çözülebilecekse, seçimden önce de adım atılabilir.

GELİN MÜJDEYİ SİZ VERİN
Biz mitingimize siyasileri de davet ediyoruz. Gelin bu müjdeyi Maltepe’de siz verin. Biz kimseye farklı gözle bakmıyoruz. Herkese aynı mesafedeyiz. Siyasi bir oluşum değiliz. Partimiz yok. Biz mağduruz. Kazanılmış hakkımızı istiyoruz. Hakkımızı da sonuna kadar savunacağız.”

15 Mart 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz