Kimse Romanları töhmet altında bırakamaz!

Kimse Romanları töhmet altında bırakamaz!

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit’in en meşhur mahallelerinden olan ve Roman vatandaşların ağırlık olarak yaşadığı Serdar Mahallesinde 3 gün önce büyük bir kavga çıkmıştı. İddialara göre Asker eğlencesi sırasında 2 genç arasında çıkan tartışma kavgaya dönmüş ve daha sonrasında olay büyümüştü.

POLİSLER YARALANMIŞTI
Kavganın büyümesinden sonra olay yerine çok sayıda emniyet mensubu yönlendirildi. Fakat bu sefer kavgaya girişen şahıslar polise saldırmış. Olay sonucu 6 Polis yaralanmıştı.

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ
Yaşanan bu olay ulusal ve yerel basında büyük yankı uyandırınca Romanlar hakkında olumsuz algı oluştu. Yaşanan bu olay Roman vatandaşları çok üzdü. Yaşanan talihsiz olaydan sonra mahallede yaşayan Romanlar mahalleyi Türk Bayrakları ile donattı. Olaydan sonraki akşam ise Roman vatandaşlar mahalle meydanında toplanıp devletimizin ve polisimizin yanındayız mesajı vermişti.

GENİŞ ÇAPLI AÇIKLAMA
Yaşanan bu üzücü olay nedeni ile Türkiye Romanlar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, profilinde bir paylaşım yaparak tepkisini ortaya koydu. Çokyaşar bugün öğleden sonra olay ile ilgili Konfederasyon binasında Canlı yayında açıklama yapacağını duyurdu.
Çokyaşar’ın yaptığı paylaşım şu şekilde;

OYUNA GELMEYECEĞİZ
Gözünü Romanlara Diken Bir takım üst akıl devletle aramızı açma gayretlerinde haberlerin sunum şekli bunu gösteriyor. Türkiye Nüfusunun hemen hemen onda biri olan oldukça büyük bir nüfusa sahip olan Romanların Devletine polisine askerine bayrağına ne kadar bağlı olduğunu bilmeyen yoktur askere gitmeyene kız verilmez her evin önünde ay yıldızlı bayrağımız asılıdır bunu çekemeyenler sindiremeyenler en küçük fırsatı değerlendirmeye çalışıyor bu oyuna gelmeyeceğiz.

KİMSE TÖHMET ALTINDA BIRAKAMAZ
Münferit olarak işlenmiş bir suçun Faturasını kimse Romanlara kesemez Milyonlarca vatandaşı hiç kimse töhmet altında bırakamaz. Daha geniş açıklamayı bugün Ankara’dan Genel merkezimizden Saat 15.00 Canlı yayında yapacağım tüm soruları cevapyacagim.#romanlarindevletlearasiniacmayahickimseningucuyetmeyecek

12 Şubat 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.