İsmet Çiğit: Her şey çok güzel olacak!

İsmet Çiğit: Her şey çok güzel olacak!

Haber albümü için resme tıklayın

Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Çiğit, her pazartesi yayınladığı “MEKTUP” adlı köşesinde bugün yerel basını masaya yatırdı.
Son 20 yılda kentte pek çok sektörün itibar ve kazanç kaybettiğini öne süren, her zamanki gibi “kentin ışıkları söndü” değerlendirmesini yapan Çiğit, Özgür Kocaeli’nin çıkış serüvenini ve geçmiş zamanları hatırlattığı yazısını Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganı ile bitirdi.
İşte o yazı;

GÜÇLÜ BİR GAZETEYE…
Sık sık dostlar bana soruyor: “Bu kentte bir güçlü yerel gazeteye ihtiyaç var mı?” diyorlar. Hiç gocunmadan, hiç yüksünmeden “Elbette var” diyorum. Bu kent, nüfusu bugünkünün yarısındayken, bir gazetenin fiyatı iki simit fiyatı ederken günde 10 bin tane gazete satın almış.

YİNE ÖYLE BİR GAZETE OLURSA…
Yine öyle güven veren bir gazete olursa, yine aynı çizgiye ulaşabilir. Ama sektörde herkes birbirinin aldığı 3 kuruşluk bir reklam üzerine reklam veren müşteriye saldırırsa, bu kentte gazeteci geçinenler, “Falancaya reklam verdin, hani bana” diye yüzsüzlük yaparsa, fiyatları sürekli aşağıya çekerse, hiç kimse ayakta kalamaz…

BENİ ÇOK ARARSINIZ
Kocaeli’de yerel basın çöküyor sevgili dostlar… Yanlış anlamayın, kendime paye çıkartmıyorum. Ama benden sonra ikinci bir “Aptal “İsmet Çiğit geleceğini de göremiyorum. Öyle veya böyle, benim de sonum geliyor. Sonra bizi çok ararsınız.

BÜYÜK MÜCADELEYE
Bu gazeteyi ayakta tutun. Her şeye rağmen, bu gazeteye güvenin. Bu gazetenin kendi ayakları üzerinde kalabilir olmasına katkı sağlayın. Tekrar ediyorum, hala ve her şeye rağmen bu kentteki yegane basın kuruluşu ÖZGÜR KOCAELİ’dir. Bunu sürdürmek adına verdiğimiz büyük mücadeleye sizin de desteğinizi bekliyoruz.

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK!
Yine size lisan-ı münasiple içimi dökmeye çalıştım. Beni okuduğunuz için teşekkür eder, saygılar, sevgiler sunarım. Sağlığınıza dikkat edin. İşinize, gücünüze sahip çıkın. Eminim, bir gün gelecek, “Her şey çok güzel olacak.”

DİKKAT ÇEKTİ
“Her şey çok güzel olacak” aslında Cem Yılmaz ile Mazhar Alanson’un başrollerini paylaştığı 1998 yapımı bir filmin adı. Ancak bu isim şimdilerde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve İmamoğlu’na destek verenler tarafından slogan olarak kullanılıyor, her yerde bu cümle öne çıkıyor ve çıkarılıyor. İsmet Çiğit’in de yazısını bu sloganla, üstelik tırnak içine alarak bitirmesi, gün içinde pek çok kişinin hayli dikkati çekti.

13 Mayıs 2019 - Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz