MHP İzmit’te o ismi önerecek

MHP İzmit’te o ismi önerecek

Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti ile MHP arasında genel merkezler düzeyinde meclis üyeliği görüşmeleri devam ediyor.
Cumhur İttifakı tarafları, aralarında Kocaeli’nin de yer aldığı CHP ile İyi Parti’nin ittifak yaptığı 27 ilde meclis üyeleri adaylarını tekrar gözden geçirme kararı almıştı.

NETLEŞECEK
Bu görüşmelerle ilgili henüz gerek AK Parti gerekse de MHP teşkilatlarına genel merkezlerden bir bildirim yapılmadı. Ancak bir kaç gün içinde Cumhur İttifakının meclis üyelerinde de ortak olarak seçime girip girmeme durumu netleşecek.

KONTENJANDAN
Eğer Cumhur İttifakı tarafları ortak meclis üyesi çıkarma kararı alırsa, MHP İzmit’te 4 kişilik belediye başkanı kontenjanına önereceği isim belli oldu.
Cumhur İttifakı, meclis üyesi aday listesinde de ittifak yaparsa Eşref Ayhan Arpacı, 4 kişilik başkan kontenjanından İzmit Belediyesi Meclis üyesi adayı olacak.

EŞREF AYHAN ARPACI KİMDİR?
Opr.Dr. E. Ayhan Arpacı,1970 yılı Denizli doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Denizli’de tamamladıktan sonra “Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi”nden mezun olmuştur.2000 yılında “Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde Ortopedi ve Travmatoloji”ihtisasına başlamıştır. 2005 yılında uzman olan Dr. Ayhan Arpacı 1,5 yıl İstanbul’da Central Hospital ve Özel Sefa Hastanesinde görev yaptıktan sonra Kocaeli’ de Kocaeli Tıp Fakültesi, Özel Körfez Marmara Hastanesi ve Özel Konak Hastanesinde görev yapmıştır. Ocak 2011 tarihinden günümüze Tıp Merkezimizde tam zamanlı olarak Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
MHP’den 2014 yılında Milletvekili asayı olan Ayhan Arpacı, daha sonra il yönetimine girdi.
Ayhan Arpacı siyasi hayatına MHP İl Başkan Yardımcısı olarak devam ediyor.

12 Şubat 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.