İzmit Belediyesinin 250 Milyon TL borcu var!

İzmit Belediyesinin 250 Milyon TL borcu var!

Video için play'e tıklayın

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün belediye binasında basın açıklaması yaptı.

25 YILLIK PROTOKOLİMZALANMIŞ
Belediyeden çıkarılan işçiler hakkında açıklamada bulunan Hürriyet ayrıca, TÜGVA ile 25 yıllık protokol imzalandığını ve belediyenin tüm imkanlarının TÜGVA ve Ensar Vakfı’na sunulduğunu belirtti. Hürriyet, “TÜGVA ile 25 yıllık protokol imzalanmış. Diğer başkan dönemini de içine alıyor. TÜGVA’nın yapacağı bina, ya da diğer işlerini hep belediye yapacak” dedi.

ADD’YE TÜM İMKANLARI SUNSAM OLUR MU?

Hürriyet açıklamasında, “TÜGVA ile 25 yıllık protokol imzalanmış. Diğer başkan dönemini de içine alıyor. TÜGVA’nın yapacağı bina, ya da diğer işlerini hem belediye yapacak. Ben ADD ve Çağdaş Yaşama Derneği’ni belediyenin tüm imkanlarını sunsam hoş olur mu? Bu doğru bir şey değil. Derneklere tabi yardım yapılır ama zaman zaman.

TÜGVA’NIN KİRA ÖDEMESİNİ DURDURDUM
TÜGVA’nın terliklerini bile biz almışız. 3 bin liralık terlik alınmış. Bunu sizlerin vicdanına sunuyorum. PS4, kitap seti, termos vs. 300 bine yakın sadece bir liste var. Kiralar ile birlikte 1 milyonu bulacağını biliyorum. Kirayı da biz ödüyormuşuz. Ben kirayı durdurdum.

HESAPLARI TEMİZ DEĞİL
Mesela Ensar vakfının çilingirini bile biz karşılamışız. Böyle vakıf, cemaat bir sürü dernek var. Ayna alınmış bin 510 liraya. Sırf karşılıksız kazandırmak için tüm ortgak giderleri biz ödüyormuşuz. Bunlar tespit edebildiğimiz şeyler. Tam tespit ettiğim zaman kamuoyu ile paylaşacağız. Biz bunları araştırdığımız için bundan korkuyorlar ses çıkarılyorlar. Hesapları temiz değil ondan dolayı korkuyorlar.

İNCE ELEYİP SIK DOKUYORUZ

Belediyenin hakkedişleri ile birlikte 250 milyon borç var. Partizanca yapılan bir çok işçi alımı var. Biz bunların üzerinde çalışıp, yeni planlamalar da yapmaya çalışıyoruz. Yeni bir stratejik plan ortaya koymamış lazım. Personeller diyor ki, ‘Sibel hanım olsa bu müdürleri çoktan atardı. Sizi iyi dayanıyorsunuz’ diyor. Burada dimdik bir şekilde duruyoruz. Biz ince eleyip sık dokuyoruz. Ciddi anlamda çalışıyoruz. Doğru bir sistem kurup, çalışmak istiyoruz.

HUZURU BOZANIN KARŞISINDA DURACAĞIM

Bugün sizlere iç döktüm. Bundan sonra yapacağımız işlerde size bilgi vereceğim. Mesala Kültür müdürümüz değişecek. Yeni bir kültür müdür gelecek. Kadromuzu güçlendirecek bir isim gelecek. Görevden aldı demeyin. Şuanki kültür müdürümüze de sahip çıkıyoruz. Bir şeyler tespit edildikçe sizlere açıklama yapacağım. Ben bu kentte huzur istiyorum. Bu kentin huzurunu kim bozuyorsa onun karşısında duracağız” ifade etti.

Kıyım yapmıyorum dedi, telefon bağlantısı yaptı

31 Mayıs 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Belediyeyi yönetemeyince sağa sola saldırmaya başladın – ENKOCAELİ.COM - […] İzmit Belediyesinin 250 Milyon TL borcu var! […]

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Mayıs 11:51
02

Kasma - Hak,hukuk neyi gerektiriyorsa yapınız Sn.Başkanım.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Mayıs 11:51
01

TÜGVA’dan Hürriyet’e sert çıkış: O terlikler öğrencilerin! – ENKOCAELİ.COM - […] İzmit Belediyesinin 250 Milyon TL borcu var! […]

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Mayıs 11:51Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?