İzmit'te 561 bin liraya 5+1 dubleks daire

Kocaeli İcra Dairesi İzmit'te bulunan 5+1 dubleks daireyi 561 bin TL'ye icradan satışa çıkardı

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli İcra Dairesi   İzmit Karabaş Mahallesi'nde bulunan 5+1 daireyi icradan satışa çıkardı. 145 metrekare alana sahip olan daire için 561 bin TL muhammen bedel belirlendi. Söz konusu dairenin ihalesi 12 Ekim saat 14.30'da Kadıköy mahallesi 1 No'lu mezat salonunda gerçekleştirilecek. İşte ilan metni; 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 5134 Ada, 5 Parsel, KARABAŞ Mahalle/Köy, 5.Kat 7 nolu bağımsız bölüm, tapu kaydında çatı arası piyesi mesken nitelikli olup 237,46 m2 arsa; üzerine betonarme yapı tipindebinadır. Konu taşınmaz zemin+5 normal kat+çatı kat olmak üzere 6 katlı olarak inşaa edilmiştir. Taşınmaz onaylı mimari projesine istinaden zemin katta: bina girişi, 2 adet işyeri, 1,2,3, ve 4.katta : 1 er adet mesken, 5.kat+çatı katta 1 adet dubleks mesken olmak üzere toplamda 7 adet bb bulunmaktadır. Binanın dış cephesi akrilik plastik boya, giriş kapısı demir kapı, girişi, merdivenlermermer kaplıdır. Binada doğalgaz bağlantısı mevcuttur.Değerleme konusu taşınmaz bina girişine göre ön cephede konumludur.Taşınmaz onaylı mimari projesine göre giriş katı olan 5.katında salon, mutfak, antre, 3 oda, 1 banyo, 1 wc, 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Net 113 m2Brüt 130 m2 kullanım alanlıdır. Çatı katında 2 oda, antre hacimlerinden oluşmaktadır.Net 32 m2Brüt 37 m2 kullanım alanlıdır.Taşınmaz toplamdaNet 145 m2Brüt 167 m2 kullanım alanlıdır. Keşif günü taşınmazın içerisine girilememiştir. Taşınmazın 14.11.1996 tarih ve 4/1 sayılı ruhsatı bulunmaktadır.
Adresi : Karabaş Mahallesi Şehit Musa Sokak No:8, D:5 İzmit/ KOCAELİ
Yüzölçümü : 237,46 m2
Arsa Payı : 34/240
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında T2 Ticaretalanında kalmakta olup yapılaşma koşulları; bitişik nizam, 4 Kata müsadelişeklindedir.
Kıymeti : 561.120,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/10/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 07/11/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/495 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/08/2022(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

18 Ağu 2022 - 14:43 - Güncelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce Kocaelispor'un kulüp başkanı kim olmalı?