Genç Atlar Türkiye Şampiyonası sona erdi

Binicilik te 2022 Genç Atlar Türkiye Şampiyonası KOCAELİ ilinde gerçekleştirildi

+15
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye Binicilik Federasyonu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Atlı Spor Kulübü işbirliği ile KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2022 GENÇ ATLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 6-7 Ağustos2022 tarihleri arasında Gebze Atlı Spor Kulübü Binicilik tesislerinde yapıldı.

11 KULÜP 37 SPORCU

Çok yoğun katılımın olduğu yarışmalarda 11 kulüp ve ferdi katılım ile toplam 37 sporcu 12 farklı baremde 100 startın verildiği yarışmalarda, Binicilik TV'nin Canlı yayınladığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Derince Belediyesi, Gölcük Belediyesi, Çayırova Belediyesi Kartepe Belediyesi, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Ispatarım Famiyy işbirliği ile yapılan yarışmalarda Kocaeli Büyükehir Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, KBB Gençlik ve Spor Daire Bşk. Şemsettin Yıldırım, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdür Yardımcısı Kubilay Parıltı, Çayırova Beld Bşk Bünyamin Çiftçi,Çayırova Beld.Bşk. Yrd.Kenan Tuzcu, Gebze Atlı Spor Kulübü Bşk.Halit İpek, Faz Döküm San.A.Ş.ve Ispartarım A.Ş.Yön.Kur Bşk.Adnan Sak,Gask Yön.Kur.Üyesi Esra Sönmez, Murat Hacıalioğlu ve İsmail Yıldız, Gask Yönetim Kur.Üyesi ve Demirören Haber Ajansı Foto Muhabiri Mesut Işık katıldı. Mhp Kocaeli Mv.Sayın Saffet Sancaklı şehir dışı programı olması münasebetiyle telgraf çekerek tüm sporculara başarılar diledi. Güzel bir ortamda geçen ve herkesin takdirini alan bu organizasyona ev sahipliği yapan Gebze Atlı Spor Kulübü Başkanı Halit İpek yaptığı açıklamada ise şunları söyledi :

"SPORUN BAŞKENTİ KOCAELİ"

"Spor kenti Kocaeli, sloganı ile bir vizyon ortaya koyan KBB Başkanımız Sayın Doç Dr Tahir Büyükakın’ın büyük destekleri ile Kocaeli de ilk kez GENÇ ATLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI Gebze Atlı spor kulübü binicilik tesislerinde gerçekleştirmenin onur ve gururunu yaşıyoruz. Çok zor ve bir o kadarda sıkıntılı bir süreç yaşayarak geldiğimiz bu noktada özellikle son iki aydır böyle bir şampiyonanın Kocaeline verilmemesi yönündeki bir takım lobilerin inanılmaz engelleme ve karalama kampanyalarına karşılık en güzel cevabımız,bir bahar havasında gerçekleşen yarışmada, en iyi ve güzel ev sahipliğini yapmanın haklı gururunu yaşayarak vermiş bulunmaktayız..

"HEDEFİMİZ ATATÜRK KUPASI"

Her zaman ve her koşulda en büyük destekçimiz Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, Çayırova Beleidye Başkanımız Bünyamin Çiftçi, KBB Gençlik ve Spor Daire Başkanımız Şemsettin Yıldırım ile KASKF Başkanımız Murat Aydın olmuşlarıdır. Yeni hedefimizde bizlere güç katmaya devam edeceklerine inanıyoruz. 2023 hedefimiz binicilik sporunun Oscar'ı noktasındaki Atatürk Kupası'nın Kocaeli'de Gebze Atlı Spor Tesislerinde yapılmasını sağlamaktır.  Bu konuda yeni bir manej sahamızın yapılması noktasında (50X80 Ebatlarında) çalışmalarımız bugün itibari ile başlamıştır. Desteklerini hiçbir zaman bizlerden esirgemeyen ve bizlere inanan Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanımız Sayın Hasan Engin TUNCER’e en yüksek seviyede teşekkür ediyoruz. Tüm karalama lobisine rağmen, binicilik sporunun zorluğunu ve maliyetini bilerek, özgür iradeleriyle hareket eden, bizlere güvenen ve şampiyonaya katılım sağlayan Binicilik kulüplerine, başkan ve yöneticilerine, ferdi katılım sağlayan sporcular, antrenör ve veli ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.
Yarışmaların çok güzel bir ortamda yapılmasını ve akışını sağlayan Başhakem Sayın Fatih Salman, Hakemler Serpil Salman,Muharrem Tosun, Arzu Buladoğlu, Başkomiser Deniz Halide Erdil, Komiserler Etem Pala,Tamer Çetin,Saha Tasarımcısı Magdolna Erdelyi ve Veterinerler Erol Öztürk,Kemal Eker’e pozitif katılım sağlayarak sporcuların rahat hareket etmelerini yüksek performans sergilemelerini sağladıkları için çok teşekkür ediyoruz.

"ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ"

Her geçen yıl daha fazla sporcu ile daha fazla ulusal yarışmalara katılıyor ve aynı zamanda Kocaeli ve Gebze bölgemizdeki tesislerimizde daha fazla ulusal yarışlar yapmak için büyük emekler sarf ediyoruz. Geldiğimiz noktada durmadan çalışarak daha fazla kitlelere ulaşıp binicilik sporunun akademik ve terapi yön ve yöntemlerini de tabana yaymaya çalışıyoruz. Geldiğimiz noktada bizlere her zaman destek olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Doç.Dr Tahir Büyükakın’a, Çayırova Belediye Başkanımız sayın Bünyamin Çiftçi’ye ,Çayırova Beld.Bşk.Yrd.Kenan Tuzcu’ya,Çayırova Belediyesi Özel Kalem Müdürü Turan Aydın’a, Gölcük Belediye Başkanımız Ali Yıldırm Sezer’e,Kartepe Belediye Bakanı Av.Mustafa Kocaman’a,Kenan Tuzcu’ya, Derince Belediye Bakanı Zeki Aygün’e, Gençlik Spor İlçe Müd.Hikmet Tatoğlu’na, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın’a, Kbb Spor Daire Başkanı Sayın Şemsettin Yıldırım’a Spor Şb.Md. Spor Şb.Md.Yrd. Kubilay Parıltı’ya ve spor servisi çalışanlarına, fedakarca bizlerle beraber mücadele eden sporcu ve velilerimize, Antrenörlerimiz Ali Can Doğan ve Sebahattin Topçu’ya ve kulüp çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan ve her noktada maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen, yarışmaların en güzel şekilde yapılmasını ve sonuçlanmasını sağlayan Nesrin Öztürk, Tolga Öztürk, Rüstem Güvenç, Dr.Pınar Sipahi, Deniz Temel ve Caner Temel, Ebru Çapraz , Serhat Aslanoğlu ve Sevim Emsal’e şükranlarımızı sunuyoruz."

İŞTE ŞAMPİYONLAR

6-7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Kocaeli de Gebze Atlı Spor Kulübü Binicilik tesislerinde ilk defa düzenlenenen Genç Atlar Türkiye Şampiyonası sonuçlarına göre;

5 YAŞLI GENÇ ATLAR 2022 TÜRKİYE ŞAMPİYONU,
KATERİNA isimli Atı ile Ferdi 34 olarak yarışan Murat GÜNAY

6 YAŞLI GENÇ ATLAR 2022 TÜRKİYE ŞAMPİYONU
QUITE IMPRESSİVE VAN’T UKA isimli Atı ile KBAGK den Eihab SAFAYA

7 YAŞLI GENÇ ATLAR 2022 TÜRKİYE ŞAMPİYONU
KANSAS isimli Atı ile İAASK den Muhammed Osman EKŞİ

6 AĞUSTOS 2022 CUMARTESİ YAPILAN YARIŞMALAR VE BİRİNCİLERİ

1-BAŞİSKELE BELEDİYESİ CANAN DOĞAN KUPASIBİRİNCİLERİ
***PII KATEGORİ BİRİNCİSİ ESCOBAR ATI İLE ELİF ÜLKER
***YENİ BİNİCİLERDE İSE CHOCO LATTE ATI İLE ÜMİT VAROL
2-GÖLCÜK BELEDİYESİ KUPASI BİRİNCİLERİ
***PIII KATEGORİSİ BİRİNCİSİ ESCOBAR İSİMLİ ATI İLE CEYLİN SEYMEN
***YENİ BİNİCİLER BİRİNCİSİ VEGAS İSİMLİ ATI İLE SELİNAY DEMİR
3-KBB GENÇ ATLAR ŞAMPİYONASI 1.AYAK
5 YAŞLI ATLARDA KATERİNA İSİMLİ ATI İLE MURAT GÜNAY
6 YAŞLI ATLARDA QUITE IMPRESSIVE VAN’T HUKA İSİMLİ ATI İLE EİHAB SAFAYA
7 YAŞLI ATLARDA KANSAS İSİMLİ ATI İLE MUHAMMED OSMAN EKŞİ
4- FAMMY KUPASI BİRİNCİLERİ
***YENİ BİNİCİLER BİRİNCİSİ VEGAS İSİMLİ ATI İLE SELİNAY DEMİR
***BİNİCİLER KATEGORİSİNDE SIRIUS DE VİRTON ATI İLE TUĞRUL ÇETİNER
5-DERİNCE BELEDİYESİ KUPASI BİRİNCİSİ
***COSİNO ROYALE İSİMİ ATIN İLE SERHAT MURAT ERDURAL
6-ÇAYIROVA BELEDİYESİ KUPASI 1.AYAK
*İAASK DEN DISORONNO Z İSİMLİ ATI İLE FATİH YETER

7 AĞUSTOS 2022 PAZAR GÜNÜ YAPILAN YARIŞMALAR SONUCUNDA İSE,

7-KOCAELİ AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU KUPASI BİRİNCİLERİ
***PII KATEGORİ BİNİCİLERDE ESCOBAR İSİMLİ ATI İLE ELİF ÜLKER
***YENİ BİNİCİLER DE İSE CHOCO LATTE İSİMLİ ATI İLE ÜMİT VARIL
8-FAMİYY KUPASI BİRİNCİLERİ
***PIII KATEGORİSİNDE ESCOBAR İSİMLİ ATI İLE CEYLİN SEYMEN
***YENİ BİNİCİLER KATEGORİSİNDE LAMENTA Y İSİMLİ ATI İLE ÜMİT VAROL
9-KARTEPE BELEDİYESİ KUPASI BİRİNCİLERİ
***YENİ BİNİCİLER KATEGORİSİNDE ANDONİS İSİMLİ ATI İLE ASLI ECE GÖZÜM
***BİNİCİLER KATEGORİSİNDE SIRIUS DE VIRTON İSİMLİ ATI İLE TUĞRUL ÇETİNER
10-KBB GENÇ ATLAR TÜRKİŞYE ŞAMPİYONASI 2. AYAK YARIŞMALARI BİRİNCİLERİ
5 YAŞLI GENÇ ATLARDA FERDİ 34 KATERİNA İSİMLİ ATI İLE MURAT GÜNAY
6 YAŞLI GENÇ ATLARDA İAASK DEN LIZZY İSİMLİ ATI İLE FATİH YETER
7 YAŞLI GENÇ ATLARDAİAASK DEN KANSAS İSİMLİ ATI İLE MUHAMMED OSMAN EKŞİ
11-DERİNCE BELEDİYESİ KUPASI BİRİNCİSİ
***CASİNO ROYALE GBK DEN İSİMLİ ATI İLE SERHAT MURAT ERDURAL
12-ÇAYIROVA BELEDİYESİ KUPASI 2.AYAK BİRİNCİSİ
SIRIUS DE VIRTON EASK DEN İSİMLİ ATI İLE CEM ALPDEMİR
ÇAYIRVA BELEDİYESİ FİNAL BİRİNCİSİ
DISRONNO İSİMLİ ATI İLE FATİH YETER

08 Ağu 2022 - 12:37 - Güncelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce Kocaelispor'un kulüp başkanı kim olmalı?