Vedat Çalık-3: Bizim dediğimiz insanlar il kongremizi mahkemeye vermişler!

Zafer Partisinin görevden alınan il başkanı Vedat Çalık, En Kocaeli Gazetesine konuştu. Çalık, partili bazı isimlerin il kongresine itiraz için İl Seçim Kuruluna gittiğini, geç kalınca da mahkemeye başvurduklarını söyledi

Mehmet Çabukel
Mehmet Çabukel Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İş adamı Vedat Çalık görevden alınmasına giden süreçte parti içinde yaşanan dikkat çekici gelişmeleri şu şekilde anlattı.

“HDP’NİN İL BAŞKANI DEĞİLİM”

Bizim toplantılardaki ses kayıtlarımızı, görüntülerimizi gizlice çekerek teşkilat başkanı Ali Çolak'a gönderen çoluk çocuklar vardı. Ben onları 3 ay boyunca uyardım. “Ben HDP'nin veya PKK’nın il başkanı değilim. Hepimiz Zafer Partisi için çalışıyoruz. Siz benim görüntülerimi neden çekiyorsunuz?” diye tepki gösterdim.

“BU GÖREVİ BANA ALİ ÇOLAK VERDİ”

En son bu ve benzeri hareketlerden dolayı partiden uzaklaştırdım. Uzaklaştırdığım kişi Ufukhan Arslan ve bu çocuk bana şunu söyledi: “Bu görevi bana Ali Çolak verdi. Ben Ali Çolak'tan böyle bir emir aldım. Bu benim görevim, sen beni partiden uzaklaştıramazsın…” İlk gerilimimiz böyle başladı.

İL BAŞKANININ GÖRÜNTÜLERİNİ ALDIRAN BİR GENEL MERKEZ…

Kendi atadıkları il başkanının görüntülerini aldıran bir genel merkez olur mu? Bu hareketi Yozgat'ta Afyon'da il başkanına yaparsın. Ama İzmit çocuğu bu hareketi kabul etmez. Ben bu çocuğu partiden uzaklaştırdım ve sonrasında bu çocuğu 5 kişiyle beraber gördüm. İradesini bu yapıya teslim etmiş ekiple beraber gördüm.

“STRATEJİ TAMAM. OPERASYON BAŞLASIN”

O zaman bunun üzerine çok düşmedim. Kongreden bir saat sonra, Ufukhan Arslan, Hasan Basri Akşener ve 5-6 kişi daha İzmit Gülümse Cafe'den fotoğraf paylaştılar. Ben kasıtlı olarak oraya gittiklerini düşünüyorum. Oradan paylaştıkları fotoğrafa yazdıkları yazı şu; “Strateji tamam, operasyon başlasın”.

KONGREDEN 1 SAAT SONRA

Kongre yapılmış ve ben kazanmışım. Bir saat sonra bunu yapıyorlar. Ben bu işin içinde bir iş olduğunu anlayınca, bu fotoğrafı alıp Ümit Özdağ'a atıyorum. “Siz Kocaeli'den ayrılalı daha 1 saat olmadan böyle bir şey yapıyorlar” dedim, Özdağ bana, “Ne çıkabilir bundan?" diye sordu. Ben de “Bekleyip göreceğiz” dedim.

İL SEÇİM KURULUNA İTİRAZ ETMİŞLER

Aradan iki gün geçti ve beni İl Seçim Kurumu'ndan aradılar. Mazbatanızı almak için gelin dediler. Ama sonraki gün mazbatayı almaya gittiğimde seçime itiraz olduğunu söylediler. İtiraz edenler ise “Strateji tamam, operasyon başlasın" diyenler. Bu çocuklar Ali Çolak ve sekreteri ile çok yakınlar. Yanlış yönlendirdiklerini ve tüzük hatası yaptılarını biliyorlardı. Ama İl Seçim Kurulu'na itiraz süresini kaçırmışlar. Bu sebeple mazbatamı verdiler.

KONGREYİ MAHKEMEYE TAŞIMIŞLAR

Ben çalışmalarıma devam ederken, bir mahkeme celbi geldi. Meğer kongreyi mahkemeye taşımışlar. Bana operasyon yapılacağı gün, Özdağ'a küfürler ederek partiden ayrılan Hüseyin Şahin, Özdağ'la mesajlaşmaya başlıyor.

AĞVA’DA, GENÇLİK KAMPINDA

Bu arada da Özdağ, Ağva'da gençlik kampında. Bana operasyon yapan çocuklarla birlikte. Ali Çolak da orada. 3 gün boyunca Özdağ'ı işliyorlar. Kimler tarafından hangi şartlarda ve nasıl üflendiğini de çok iyi biliyorum. Fakat orası bende kalsın istiyorum.

“BEN BU PARTİNİN İL BAŞKANI DEĞİLİM”

Ufukhan Arslan metni hazırlamış, gazetelere servis etmek için bekliyor. Saat gece 01'de Hüseyin Şahin bana mesaj atıp Ümit Özdağ'ın kendisini aradığını, yeniden kongre yapılması gerektiğini ve en az 2-3 aday çıkması gerektiğini söylediğini söylüyor. “Sen bu partiden ayrılırken Özdağ'a ağır küfürler ettin. Özdağ da bunu biliyor. Bunu bilmesine rağmen seni arıyorsa ben artık bu partinin il başkanı değilim, istifa ediyorum” dedim. Ve o gece istifa ettim.

ÖZDAĞ: MADEM İSTİFA ETTİN…

Eğer bunu il başkanına söylemek yerine kendine hakaret eden kişiye söylüyorsa demek ki il başkanı o dedim, ‘alın patinizin hayrını görün’ dedim. Hüseyin hiç vakit kaybetmeden mesajımı Özdağ'a atıyor. Özdağ da benim geri adım atmayacağımı biliyor ve madem istifa ettin ben de istifanı kabul ettim diyor. Ben de ardından “İradesi teslim alınmış…” ile başlayan malum cümleleri yazıyorum.

“BU GECE VEDAT ÇALIK’A OPERASYON YAPILACAK”

Hüseyin Şahin ilk önce Whatsapp yazışma gruplarımızı ele geçiriyor. Herkese “Bu gece Vedat Çalık'a operasyon yapılacak, sakın uyumayın” diye talimat vermiş. Whatsapp grubunun yöneticileri ile anlaşıyor ve benim istifam kabul edildikten 2 saniye sonra beni gruptan çıkarıp Hüseyin Şahin'e yöneticilik veriyorlar. Ben istifa ettikten 2 saniye sonra hazır metinlerin basına servis edilmesi tesadüf değildir. Sonradan basına bu metinleri atan kişinin Ufukhan Arslan ve kardeşi olduğunu öğreniyorum.

“BEN ASLA İMZALAMAYACAĞIM

Ben görevden alınma olayını yalanlamadım. Sadece görevden alınma yazısı henüz gelmedi dedim. Çünkü Erzurum eski Milletvekili aynı zamanda Zafer Partisi'nin de genel sekreteri olan Cezmi Polat beni arayarak ikna etmeye çalıştı, “Sen istifa edersen FETÖ’cü yapılanma kazanacak diren.

“ÖLÜMÜ ÇİĞNEMELERİ LAZIM”

Görevden alma kararı Ümit Özdağ'ın tek başına alabileceği bir karar değil, iki genel sekreterin imzası olması gerekir. Ben asla imzalamayacağım. En başarılı il başkanımız sensin. Verdiğin emeği biliyorum. Benim ölümü çiğnemeden genel sekreterlikten böyle bir yazı çıkmaz. Ssenin görevden alınman için önce beni görevden almaları gerekiyor” dedi.

“BİRAZ ÜLKÜDAŞLIK HUKUKUMUZ VARSA…”

Ben de kendisine, “İstifamı duyurdum. Artık bu durumu hatır işine çevirmeyelim. Canları cehenneme. Alsınlar partilerini hayrını görsünler” dedim. Buna rağmen Cezmi abi, “Biraz ülküdaşlık ve abi kardeşlik hukumuz varsa istifa etme, o yazı o odadan çıkmayacak” diyerek beni ikna etmeye çalıştı.

KAPIDA ETTEN DUVAR ÖRDÜLER

Özdağ saat gece 4'e kadar benim görevden alınma yazımı çıkaramıyor. Cezmi abinin talimatı ile genel merkezde etten duvar örerek buna izin vermiyorlar. Özdağ ve Çolak'ın adamlarına karar defterini vermiyorlar. Fakat bir katakulli yaparak sat 04.30'da genel merkezden karar defterini çalıyorlar. Yazışma numarasını alıp görevden alınma yazısı hazırlıyorlar.

SAHTE İMZA ATIYORLAR

Özdağ ve Çolak, kızlı erkekli gençlik kampında. O yüzden imza atacak kimse yok belgeye. Genel sekreterin yerine, bana yanlış kongre yaptırarak operasyon yapan Ali Çolak ve Ümit Özdağ'ın imzalarıyla görevden alıyorlar. Onlar orda yokken sahte imza atıyorlar. Birileri onların yerine imza atıyor.

CEZMİ POLAT ÇOK UĞRAŞTI

Ben bu manyaklarla mı uğraşacağım? Cezmi Polat il başkanlıklarının FETÖ ve mafya benzeri yapıların eline geçmemesi için çok uğraştı. Cezmi Polat da çok öfkelendi ve bana “Dağıt orayı (il başkanlığını)” dedi. FETÖ ve mafya benzeri yapılanmaların il teşkilatlarına sızmasına o da çok kızdı. Ben de Cezmi abiye "Ben yapmam gerekeni bilirim abi" dedim.

“KARAGAHTAYIZ”

Sonra partiye geliyorlar, milletvekili olma yarışındaki arkadaşların yanına. Bu esnada Hüseyin Şahin il binasından fotoğraf paylaşarak "Karargâhtayız" yazıyor. Bu açıkça beni tahrik etmek için yapılıyor. Sosyal medya kabadayılığı ile beni tahrik etme. “Kimin malı ile kime artistlik yapıyorsunuz” diyerek il binasına gittim.

“KALKIN, EŞYALARIMI ALACAĞIM”

Yeni il başkanı ve 10-15 kişi vardı. İçeri girdim ve “Ayağa kalkın” dedim. Eşyalarımı almak için kamyon da getirdim. Aşağıda kamyon bekliyor. “Kalkın buradan, eşyalarımı alacağım” dedim. İl binasını 5 yıllık kiralamıştım. Hepsini ayağa kaldırdıktan sonra yanımda gelen arkadaşlar eşyaları alarak kamyona yüklemeye başladılar. Ümit Özdağ’ın fotoğrafının bulunduğu çerçeve de bana aitti. Ben kendi malımı nasıl kullanacağımı bilirim. Çerçeveyi alırken içindeki resmi, benim için bir değeri olmadığı için yırtıp attım.

ANTALYA’DA KİM VEKİLLİK SIRASI SATIYOR?

Ümit Özdağ benim kardeşimin ihalesine bakacağına, Antalya'da kim milletvekilliği sıralamalarını satıyor, bunun hesabını versin önce. Önce bir aklansın. Kimler milletvekilliği sıralamasını sattığı için dövülüyor, bunları çözsün. En başarılı il başkanıydım, genel merkez gibi çalışıyorduk. 10 ayda 250 tane haberimiz çıkmış Kocaeli'de. Bu rakam genel merkezin rakamları ile eşdeğer. Kocaeli'de yaptığımız çalışmalar az buz şeyler değil.

“KOCAELİ İL BAŞKANI YİNE ÖRNEK…”

Ben görevden alınmadan 1 gün önce bir haber çıktı: Sirmen ailesinin Zafer Partisi'ne katılmasıyla ilgili. Özdağ bizzat bunu Whatsapp’tan il başkanları grubunda paylaşıyor ve alkışlıyor. “Kocaeli il başkanı yine örnek bir çalışma gerçekleştirdi. Hepinize örnek olsun” diyor. 1 gün önce öven adam, 1 gün sonra Ağva kampına gidince neden değişiyor? Asıl bu soruyu sormak lazım.

ÖZDAĞ, FETÖ’YÜ TAKİP EDİYOR

Ümit Özdağ sürekli Kazakistan’a giderek, burada MHP’ye kaset kumpası kuran, Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk’ ün oğlu Oğuzhan Türk ile görüşmeler yapıyor.
Sonra, Ümit Özdağ Twitter’dan Gülen’i takip ediyor ve diğer tüm sosyal medya hesaplarından da takip ettiği görülüyor. Kazakistan bağlantıları ve yukarıdaki bilgiler kafamı hep karıştırdı.

SONLARA DOĞRU FARK ETTİM

Bir ara Ümit Özdağ’a “FETÖ’yü neden takip ediyorsunuz?” diye sorduğumda bana “Ben terör uzmanıyım, takip ederim” demesini samimi bulmadığım için FETÖ ile bağlantılarını incelemeye başladım. Bu nedenle görevden alınma sürecim hızlanmış oldu.
Ben bunları ancak Zafer Partisi il başkanlığının sonlarına doğru fark ettim. Fark edince de görevden alındım.”

DEVAM EDECEK…

# VEDAT ÇALIK İLE İLİŞKİLİ:

05 Ağu 2022 - 20:00 - Siyaset

Muhabir  Mehmet Çabukelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce Kocaelispor'un kulüp başkanı kim olmalı?