Kandıra'da 129 bin TL'ye arsa

Kandıra Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu, Kandıra'da bulunan arsayı icradan satışa çıkardı

Büyütmek için resme tıklayın

Kandıra Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu, Kandıra Balcı Mahallesi'nde bulunan arsayı icradan satışa çıkardı. 860 metrekare alana sahip olan arsa için muhammen bedel ise 129 bin TL olarak belirlendi. Söz konusu arsanın satışı 2 Eylül saat 10.30'da Kandıra Belediyesi Namazgah Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. İşte ilan detayları;

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :  Kocaeli İl, Kandıra İlçe, Balcı mah. 118 Ada, 215 Parsel,
Taşınmazın arazi mehilinin % 3-5 civarında olduğu, keşif günü itibariyle tarımsal maksatla kullanılan ve üzerinde 30 Ocak ekonomik değeri olan fındık dikili olduğu görülmüştür. Taşınmaz; toprak yapısı itibariyle derin profilli killi-tınlı toprak yapısında, taşlılık tuzluluk ve taban suyu problemi olmayan 2. sınıf dikili kuru tarım arazisi niteliğindedir. Yerleşime nispeten uzak konumdadır. Yakın çevresinde seyrek yapılaşmalar mevcut olup alım satım kabiliyeti yüksek yerlerdendir. Söz konusu taşımazın Kandıra-Kaynarca ana asfalt yoluna cephesi bulunmaktadır.
İmar durumu: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi1 / 25000 ölçekli Nazım İmar Planıdâhilinde Diğer Tarım Alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 860,17 m2Kıymeti : 129.423,80 TLKDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/09/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/10/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Kandıra Belediyesi Namazgah Kültür Merkezi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.( ELDEN TEMİNAT ALINMAYACAK OLUP, TEMİNATLAR esatis.uyap.gov.tr ADRESİNDEN ELEKTRONİK ORTAMDA YATIRILACAKTIR. Elektronik ortamda teminat yatıramayanlar Dosya için açılan Kandıra Adliyesi Satış Memurluğunun TR86 0001 2009 4450 0080 0003 82 İban nolu hesabına yatırıp makbuzu satış günü dosyaya ibraz etmeleri gerekmektedir.) Damga vergisi, %8KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/46 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/07/2022(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

31 Tem 2022 - 16:38 - Güncelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce Kocaelispor'un kulüp başkanı kim olmalı?