Darıca'da 584 bin liraya 4+1 dubleks daire

Gebze İcra Dairesi Darıca'da bulunan 4+1 dubleks daireyi icradan satışa çıkarıyor. İşte satışa dair detaylar

Büyütmek için resme tıklayın

Gebze İcra Dairesi, Darıca'da bulunan 4+1 dubleks daireyi icradan satışa çıkarmaya hazılanıyor. 116 metrekare alana sahip 4+1 daire için belirlenen muhammen bedel ise 584 bin TL. Söz konusu dairenin satışı 24 Ağustos saat 11.30'da Gebze Adliyesi 1. Kat B blok 116 No'lu mezat salonunda gerçekleştirilecek. İşte ihale bilgileri;

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ

Kocaeli İl, Darıca İlçe, 1449 Ada, 4 Parsel, DARICA Ş. Mahalle,
9 Nolu Bağımsız Bölüm. Bina bodrum+ zemin +3 normal kat+çatı katından oluşmaktadır.Bina betonarmedir, dış cephesi boyalı ve sıvalıdır. Çatısı yapılmıştır.Daires dubleks olup, iki farklı giriş vardır.Alt kat ile üst kat birbirinden ayrılmıştır.Her iki kat içinde yapı belgesi alınmıştır.Dubleks dairenin brüt inşaat alanı 152m2' dir.Tüm katlarda iskan edilmektedir.Duvarlar sıvalı ve boyalıdır.Mantolaması vardır.Her katta iki daire vardır.zemin kat işyeridir.Pencereleri PVC olup takılıdır.Doğalgaz ile ısınmaktadır.Sıhhi tesisatı vardır. Satışakonu çatı piyesli mesken nitelikli daire,alt katta 1 salon, iki yatak odası, bir mutfak, bir banyo, bir WC, bir hol, bir balkon, Üst katta 2 yatak odası, 1 WC, bir teras mevcuttur. Dubleks dairenin NET ALANI 116,12-M2, brüt inşaat alanı 152m2'dir. Söz konusu parsel TEM karayoluna E5 karayoluna Sabiha Gökçen Hava Limanına Gebze D.D.Y Tren istasyonuna ,Organize Sanayi Bölgelerine,Darıca Hayvanat Bahçesine,Sanayi tesislerine hastahanelere yakındır. Çevresinde konut ve ticari işyerleri yapılaşması vardır.Tüm alt yapı ve Belediye hizmetlerinden yararlanan alım satım kabiliyeti olan, Şehir merkezinde, okuıl hastane Belediye binası Sahil gibi donatılara ulaşımı kolay bir konumdadır.Aynı zamanda Atatürk Caddesine cephelidir.
Adresi : Darıca Ş Mah, 1449/7 Ada/Parsel, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Darıca/ KOCAELİ
Yüzölçümü : 295,23 m2
Arsa Payı : 43/297
İmar Durumu : İnşaat tarzı Kocaeli, Darıca, Darıca ş. mh. 1449 ada 7 parsel, 3.Kat No:9 (yerindeNo:7)çatı piyesli konut,1/1000 ölçekli İmar Planında, Ticaret Alanında Task:0.40 emsal 1.6 kat adedi:4 inş.nizamı; Blok, parsel büüklüğü 295,23 m2dir.
Kıymeti : 584.750,59 TL (Mahkeme kararı ile)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/08/2022 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 20/09/2022 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B blok 116 nolu mezat salonu -Gebze/Kocaeli

-----------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir..
6-Artırmaya iştirak edeceklerin teminat akçesini (Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 31/07/2014 tarih 26213 sayılı yazılarının dayanağını oluşturan İİK'nun 9.maddesi uyarınca) müdürlüğümüze ait TR 740001500158007305145434(Banka Adı:Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.-İlyasbey Vergi Dairesi-3890788498) banka hesabına yatırması ve yatırdığına ilişkin dekontu satış mahallinde ibraz etmeleri gerekmektedir. İlgilinin dekontu ibraz etmeden önce teminatın hesaba geçtiğinin daireden teyit edildiğine ilişkin şerhi alması önemlidir. Aksi takdirde ihale saatine kadar hesaba geçmeyen teminata dayalı olarak ihaleye katılım talepleri kabul edilmeyecek olup, satış mahallinde de NAKİT TEMİNAT ALINMAYACAKTIR. (Benzer İçtihat: Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 5.Hukuk Dairesinin 2020/1057 Esas, 2020/1064 Karar sayılı ilamı, Onama: Yargıtay 12.Hukuk Dairesinin 2021/1635 Esas, 2021/3021 Karar sayılı ilamı) satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanının taşınmazın tapu takyidatında adresi bulunamayan ilgililere tebliğ edilememesi durumunda gazete ilanı varsa gazete ilanının, gazete ilanı yoksa elektronik ortamda yapılan ilanın bütün ilgililere tebliğ yerine sayılacağı,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/27666 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/07/2022
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak- beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

18 Tem 2022 - 16:24 - Güncelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.

01

Nisa - Ev fiyatları çook yüksek kimse almıyor ne diye bu kadar yüksek satıyorlar anlamıyorum ben 550 bin evi anca zor almaya çalışacağım 200 bini borç alcam geri kalanı kredi el insaf ne diye bu kadar yüksek fiyatlar kiralar da bu satıcılar yüzünden artı 3500 ben nasıl ödeyecem Allah bunun hesabını sorar herkezden

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 13:06


Anket Sizce Kocaelispor'un kulüp başkanı kim olmalı?